Vienas svarbiausių didžiųjų metų švenčių atributų – papuošta Kalėdų eglė. Vieni ją pasipuošia vos prasidėjus Adventui, kiti tik dieną prieš šv. Kūčių vakarą. Ir visai nesvarbu, ar bus puošiama tik eglės šaka, ar visas medelis, o gal dirbtinė eglutė. Šv. Kalėdos be eglės sunkiai įsivaizduojamos. Ką reikia žinoti prieš įsigyjant Kalėdų eglutę?

 

12 patarimų, prieš perkant ir puošiant Kalėdų eglę:

 

Kalėdų eglė

  • Įsitikinti, kad perkama Kalėdų eglė tikrai yra šviežia. Spygliai turėtų tvirtai laikytis prie šakų ir nekristi, šiek tiek patraukus į save. Delne sutraiškyti šiek tiek eglės spyglių ir pauostyti – šviežio medelio spygliai yra labai aromatingi. Normalu, jei krinta spygliai nuo eglės vidinės dalies, tačiau jeigu krenta nuo išorinių šakų – reiškia, kad eglė yra perdžiūvusi ir greičiausiai neišliks graži iki pat Naujųjų metų.
 
  • Jeigu nusprendžiama įsigyti tikrą medelį, reikia atsiminti, kad prieš parsinešant ją namo, kamieną reikia dar kartą nupjauti. Taip pat kaip ir gėlių kotus, prieš merkiant į vazą, reikia dar kartą nupjauti, taip ir eglės kamieną. Tai padeda užtikrinti, kad per kamieną pasisavinamas vanduo nukeliaus ir iki šakų. Be to, nereikėtų eglės kamieno pjauti kampu, nes tai tik dar labiau apsunkins vandens pasisavinimą ir taip nupjautos eglės gali prasčiau laikytis stove.
 
  • Tikrų Kalėdų eglių nereikia tręšti. Tai kenksminga tiek pačiam medžiui, nes gali paskatinti spyglių kritimą, bet ir vaikams bei gyvūnams, kurie gali apsinuodyti kenksmingomis trąšų medžiagomis.
 
  • Tikras Kalėdų egles būtina laistyti. Pirmąsias dienas eglei reikės daugiau nei įprastai vandens. Vandenį stove reikėtų reguliariai keisti.
 
  • Tikroms Kalėdų eglėms reikia tvirto ir stipraus stovo.
 
  • Tikros Kalėdų eglės kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją.
 
  • Renkantis Kalėdų eglę, atkreipti dėmesį į jos aukštį. Ji neturėtų siekti lubų. Rekomenduojamas optimalus atstumas – 30 cm iki lubų.
 
  • Neskubėti puošti tikrų Kalėdų eglių. Kambaryje pastatytą eglę reikėtų palikti porą valandų pastovėti ir tik tada pradėti puošti.
 
  • Kalėdų eglės kamieną ir šakas apvynioti lempučių girlianda. Tai padės sukurti jaukų apšvietimą ir suteiks eglei daugiau tūrio ir svorio.
 
  • Kalėdų eglės nereikėtų statyti arti atviros ugnies šaltinių (židinio, žvakių), nes gresia gaisro pavojus.
 
  • Tiek tikros, tiek dirbtinės Kalėdų eglės turi savų privalumų. Dirbtinių eglučių būna pačių įvairiausių spalvų ir stilių, jas nesunku pastatyti ir prižiūrėti. Be to, tą pačią eglutę galima naudoti ne vienerius metus. Dirbtinė eglutė tampa iš tikrųjų palanki gamtai, jei yra naudojama 20 metų iš eilės. Tikros Kalėdų eglės yra ekologiškesnis pasirinkimas, nes jas galima perdirbti ir jos nedidina aplinkos taršos. Perkant tikras egles remiami vietiniai ūkininkai, kurie jas augina. Be to, jokia dirbtinė eglutė neskleidžia tokio malonaus aromato, neatsiejamo nuo didžiųjų metų švenčių.
 
  • Ne visos dirbtinės Kalėdų eglės yra vienodos. Dirbtinė Kalėdų eglė išliks ilgai, jei jos etiketėje bus rašoma, kad ji pagaminta „su tikrais spygliais“ arba „atrodo kaip gyva“. Rekomenduojama rinktis eglutes su sulankstomomis šakomis: tokias bus lengviau kasmet pastatyti, o paskui metus sandėliuoti. Renkantis eglę su lemputėmis reikia atkreipti dėmesį į lempučių degimo trukmę. Galiausiai atkreipti dėmesį į tai, ar eglė yra apsaugota nuo užsidegimo.