Dauguma žmonių nėra perfekcionistai. Tačiau kai kurie iš jų su tokiais susitikinėja. Ir nors jie patys supranta, kad niekas nėra tobulas, tačiau partneriai, kurie yra perfekcionistai, gali galvoti kitaip. Palaikyti artimus santykius su perfekcionistu, jeigu jūs patys toks nesate, gali būti labai sunku. Kai kurie dalykai gali vesti iš proto, bet išmokus į tai tinkamai reaguoti ir suprasti antrąją pusę, santykiai gali būti labai geri. Jei yra meilė, verta pasistengti tokius santykius išsaugoti.

 

perfekcionistai

12 patarimų, kaip sutarti su perfekcionistu:

 
  • Ar jūs patys esate perfekcionistais? Prieš kaltindami partnerį perfekcionizmu, išsiaiškinkite, ar jūsų pačių nekamuoja šis kompleksas. Daugiau ar mažiau perfekcionistams būdingų savybių turi daugelis žmonių. Toliau supraskite, kad nors jums ir nėra tapti partnerio tęsiniu, bet gali būti, kad yra dalykų, kuriuos reikia padaryti tobulai. Taigi, visų pirma paanalizuokite patys save.
 
  • Pasikalbėti su savo antrąja puse. Jie greičiausiai žino, kad yra perfekcionistai. Jeigu jie tikri perfekcionistai, tikriausiai tai jiems nuolat kartojo mokykloje ir darbe. Pasistenkite išsiaiškinti, kas kelia jiems didžiausią susierzinimą ir kaip jie jaučiasi, kai viskas nesiklosto taip, kaip jiems norėtųsi.
 
  • Nustatyti ribas. Jūs turite priimti partnerio elgesį, bet jis taip pat turi priimti jūsų. Galbūt jiems visada reikia visur būti laiku, tad ir leiskite jiems išlikti punktualiems. Arba gal jiems reikia atsikelti pora valandų anksčiau, kad pasiruoštų naujai dienai – leiskite jiems tai. Tačiau reikėtų aiškiai pasakyti, su kuo negalite taikstytis.
 
  • Priimti sprendimus. Prieš priimant bet kokį svarbų sprendimą reikėtų pasitarti su antrąja puse. Tačiau tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, kurį filmą žiūrėti, kur valgyti, ne visada reikėtų leisti priimti vienam partneriui. Nors jie ir perfekcionistai ir yra linkę viską suplanuoti nuo A iki Ž, tačiau vis dėlto tai yra dviejų žmonių santykiai ir sprendimus turi teisę priimti abu.
 
  • Leisti jiems pateikti pasiūlymų. Tai nereiškia, kad reikia perimti vairą santykiuose į savo rankas ir patiems viską pradėti kontroliuoti. Tiesiog pasiūlymų teikimas gali padėti sumažinti į perfekcionizmą linkusio asmens norą viską kontroliuoti. Įsiklausyti į jų pasiūlymus ir atvirai pasikalbėti apie juos.
 
  • Riboti dienotvarkę. Perfekcionistų gyvenime yra viskas suplanuota. Kai kurie planai surašyti kalendoriuje ar užrašų knygelėje. Viena vertus, tai gerai ir naudinga, bet, kita vertus, gyvenime neprivalo būti suplanuota kiekviena minutė. Pasistenkite planuoti mažiau veiklų savaitgalį ir parodykite, kad kartais būna smagu elgtis spontaniškai.
 
  • Dirbti kaip viena komanda. Perfekcionistai linkę dirbti vieni patys ir visiškai kontroliuoti situaciją. Tačiau antroji pusė gali pasistengti tai pakeisti. Pavyzdžiui, sugalvoti bendrą projektą ir pasiskirstyti užduotimis, kas už ką yra atsakingas. Perfekcionistai stengsis perimti ir padaryti viską už jus, bet nepasiduokite.
 
  • Palaikyti. Ne visada perfekcionistams viskas sekasi. Labai dažnai jų antrosios pusės tokiomis nesėkmėmis atvirai džiaugiasi ir sako: „Na, negi nesakiau!“. Tačiau taip elgtis nereikėtų. Savo išrinktąjį reikėtų palaikyti ir pasistengti parodyti teigiamą pusę to, kad kartais nevyksta taip tobulai, kai jie norėtų.
 
  • Įsitikinti, kad iš tikrųjų partneris jums patinka. Susitikinėti su perfekcionistu gali būti labai sunku. Reikia labai daug investuoti į santykius ir juos. Todėl reikia būti tikriems, kad tikrai jums tas žmogus patinka.
 
  • Parodyti savo trūkumus. Daugelis žmonių, artimai bendraujančių su perfekcionistais, linkę elgtis taip, kaip jie nori. Jeigu jiems kas nors nepatinka, mes keičiamės. Tačiau tai yra blogai. Perfekcionistai turi pamatyti, kad yra ir neperfekcionistų. Todėl nereikėtų slėpti savo trūkumų ar drastiškai savęs keisti, kad tik pamalonintumėte juos. Jie turi žinoti, kas jūs esate iš tikrųjų!
 
  • Duoti jiems laiko pagalvoti apie save. Dažniausiai žmonės mažai galvoja apie savo asmenybės trūkumus. Tačiau, jeigu jūs apkaltinote partnerį perfekcionizmu, duokite jiems laiko pagalvoti apie savo elgesį ir kodėl jie taip elgiasi. Gali būti, kad praeityje jie patyrė kokią nors psichologinę traumą, po kurios pajuto, kad privalo viską kontroliuoti. Tačiau tai jiems reikia suprasti patiems.
 
  • Jeigu jūs mėgstate planuoti, tada viskas bus gerai. Tiesa, priešingybės traukia, bet, jeigu jūs irgi mėgstate planuoti, net jeigu ir ne iki tokio lygio kaip antroji pusė, viskas jums gali būti gerai.