Kartais galima išgirsti ar perskaityti internete keisčiausių patarimų, kaip rūpintis savo išvaizda namuose. Kai kurie natūralūs receptai gali stipriai nudeginti odą arba netgi pakenkti regėjimui. Kad grožis nepareikalautų aukų, reikėtų žinotų, ko vengti. Tokių dalykų ne tiek ir mažai!

 

grozis

12 dalykų, kurių reiktų vengti, puoselėjant grožį namie:

 
  • Akių lašai nuo glaukomos. Daugelis pacientų, kurie glaukomai gydyti naudojo specialius, receptinius vaistus, pastebėjo, kad blakstienos tapo tankesnės, stipresnės ir ilgesnės. Tačiau šis malonus šalutinis poveikis pasireiškia ne visiems. Kai kuriems būna atvirkštinė reakcija – blakstienos kaip tik pradeda kristi. Todėl šiais akių lašais nereikėtų piktnaudžiauti.
 
  • Eterinių aliejų naudojimas kaukėms ir kūno įvyniojimams. Naudoti eterinius aliejus nėra blogai. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių eteriniai aliejai gali padėti atsikratyti celiulito. Blogai yra naudoti jų per daug arba naudoti eterinius aliejus kūno įvyniojimams namuose. Per didelis eterinių aliejų kiekis gali nudeginti odą, sukelti niežulį ir pūsles. Niekada nereikėtų lašinti daugiau nei 1 – 2 lašus bet kokio eterinio aliejaus.
 
  • Lūpų šveitimas dantų šepetėliu. Vienas dažniausiai dalijamų patarimų – masažuoti lūpas dantų šepetėliu, kad jos būtų švelnios, minkštos ir lygios. Tačiau toks masažas gali pažeisti jautrią ir ploną lūpų odą. Į lūpų įtrūkimus gali patekti bakterijų nuo dantų šepetėlių ir kilti infekcija.
 
  • Garstyčių kaukė plaukų augimui skatinti. Aliejus, kiaušiniai, cukrus ir garstyčios gali pasirodyti kaip puikūs ingredientai, turintys skatinti naujų plaukų augimą. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokios kaukės gali sukelti galvos odos nudegimus, paraudimą, odos lupimąsi, sunkią alerginę reakciją (akių tinimas, kosulys, dusulys, odos dilgėlinė). Prieš naudojant tokią kaukę rekomenduojama atlikti odos testą ant alkūnės. Jeigu oda nesudirgsta, neparausta, naudoti galima, bet net tada garstyčių geriau nepadauginti.
 
  • Tirpikliu skiedžiamas sudžiūvęs nagų lakas. Nagų lako valiklis nėra geriausia priemonė, atnaujinti pasenusį nagų laką. Taip galite ne tik sugadinti patį nagų laką, bet ir savo nagus. Nagai gali pagelsti ir tapti trapūs. Todėl, norint atnaujinti nagų laką, rekomenduojama naudoti specialiai tam skirtą skiediklį.
 
  • Šiltas aliejus su citrinų sultimis nagų augimui skatinti. Grožio receptuose siūloma pašildyti aliejaus, sumaišyti su šiek tiek citrinų sulčių ir palaikyti jame rankas. Teigiama, kad procedūra pagerins nagų būklę. Tačiau iš tikrųjų tokios rankų vonelės gali išsausinti kutikulę (odelę aplink nagus), todėl jie taps dar lengviau pažeidžiami. Be to, citrinų sultys yra stiprus alergenas.
 
  • Vakuuminis veido porų valymo prietaisas. Tokių prietaisų, skirtų naudoti namuose, galima įsigyti internete ar specializuotose parduotuvėse. Reklamose teigiama, kad šis mažas prietaisas padarys jūsų odą švelnia ir lygia, nebereikės lankytis pas odos gydytojus ir naudoti brangių jų išrašytų vaistų. Ar tai tiesa? Šis prietaisas gali palikti randų ir gali sukelti kraujagyslių išsiplėtimą, ypač jei oda linkusi į kuperozę.
 
  • Kosmetinis aliejus vietoj veido kremo. Kremų keitimas į aliejus atrodo kaip geresnė ir sveikesnė alternatyva, nes juose nėra jokių kenksmingų priedų, tik grynas produktas, tačiau ar tai tiesa? Aliejai gali kimšti odos poras, skatinti inkštirų, spuogų atsiradimą, sukelti odos sausumą ir alergines reakcijas. Jeigu negalite nustoti naudoti aliejų, tai bent pasistenkite tai daryti ne kasdien (aliejų naudokite du kartus per savaitę, o likusias dienas veidą tepkite kremu).
 
  • Maistinė soda naudojama kaip veido šveitiklis. Soda yra vienas populiariausių dalykų, kuriuos žmonės naudoja kaip šveitiklį. Atrodo, kad ji gali išvalyti odą, jos nepažeisdama, tačiau ar tikrai? Soda nėra pats geriausias pasirinkimas, nes sodos ir odos pH yra visiškai kitoks. Odos pH yra 4,5, o sodos – 9. Todėl soda džiovina odą, skatina raukšlių atsiradimą ir priešlaikinį senėjimą.
 
  • Majonezas naudojamas kaip plaukų kondicionierius. Majonezas gaminamas iš kiaušinių ir aliejaus. Atrodo, kad toks derinys tikrai neturėtų kam nors pakenkti. Šis padažas yra labai riebus, todėl po tokio kondicionieriaus plaukai gali atrodyti kaip susiriebalavę, apsunkę ir lipnūs.
 
  • Odos valymas boro rūgštimi. Boro rūgšties gali būti dedama į tonikų, prausimosi gelių ir šveitiklių sudėtį. Tačiau tai nereiškia, kad ją galima naudoti vieną. Boro rūgštis nepadės išvalyti veido, bet ją nudegins ir sudirgins.
 
  • Plaukų šviesinimas skalbimo milteliais. Po nepavykusio plaukų dažymo kai kurios moterys bando išplauti plaukų spalvą skalbimo milteliais. Tačiau netenkinanti spalva niekada nėra toks blogis, kaip agresyviai veikiančios skalbimo priemonės. Skalbimo priemonėse yra kenksmingų fosfatų, kurie sukelia odos sausumą, sudirginimą, bėrimus ir plaukų slinkimą.