Kai kurios taisyklės, regis, buvo sukurtos tam, kad jas būtų galima laužyti. Kai kurios iš jų yra pasenusios, o kitos šiaip neatitinka realybės. Santykiuose, kaip ir kitose gyvenimo srityje, niekada nereikėtų prarasti sveiko proto ir netikėti viskuo, ką teigia kiti žmonės.

 

11 santykių taisyklių, kurias galima laužyti:

 

pora

  • Visada būti savimi, kai esate kartu su partneriu. Noras slėpti savo troškimus ir mintis nuo partnerius yra įspėjimas santykiams. Tačiau tai nereiškia, kad antrajai pusei reikia pasakoti viską be jokių apribojimų. Kiekvienas žmogus savyje turi gerumo ir šiurkštumo, o tada, kai kalba, nerinkdamas žodžių, gali labai greitai įžeisti partnerį. Artimus santykius reikėtų stengtis puoselėti ir antrosios pusės nenaudoti tam, kad būtų galima „nuleisti garą“.
 
  • Seksas visada turi suteikti abipusį pasitenkinimą. Sveikas seksualinis gyvenimas yra toks, kai abu asmenys apskritai yra patenkinti lytiniais santykiais ir sulaukia vienodai dėmesio. Tačiau kartais seksas teikia daugiau malonumo vienam, o kartais – kitam ir tai yra visiškai normalu. Nebūtina kiekvieną kartą mylintis patirti abipusį orgazmą. Kartais partnerį reikėtų apdovanoti išskirtiniu dėmesiu, pamiršti savo ego ir kitais kartais paprašyti truputį daugiau negu paprastai.
 
  • Išsilieti visada geriau negu savyje laikyti pyktį. Kiekvieną kartą kai partneris nuliūdina, nereikėtų skubėti išlieti visų savo nuoskaudų. Išsiliedami ant partnerio dauguma galvoja, kad taip neleidžia kaupti blogoms emocijoms, kurios vis tiek vieną dieną išsiveržtų su galinga jėga. Iš tikrųjų pyktis tik dar labiau suaktyvina tas smegenų dalis, kurios kontroliuoja įniršį ir padėtis greitai gali tapti nekontroliuojama. Todėl santykiuose svarbu mokėti kontroliuoti emocijas, jei norisi išsaugoti gerus tarpusavio santykius.
 
  • Būti sąžiningu, net jei tai yra labai skausminga. Sąžiningumas – labai svarbus dalykas santykiuose. Tačiau, kai norite kažką atskleisti, pasistenkite tai daryti švelniai, venkite kaltinimų. Kritika turėtų būti konstruktyvi ir nežeisti. Taip, kaip stengiatės neįžeisti kritikuodami draugus ir kolegas, reikėtų kritikuoti ir savo antrąją pusę.
 
  • Partneris, kuris yra neteisus, privalo atsiprašyti pirmasis. Net tada, kai esate visiškai įsitikinę, kad esate teisūs, nesėdėkite ir nelaukite, kol kita pusė ateis prašyti atleidimo. Pasielkite kaip brandūs žmonės ir atsiprašykite už tai, ką blogo padarėte ir pasakėte, konflikto metu. Poroje niekada nebūna kaltas vienas asmuo, tad tikrai turėsite dėl ko atsiprašyti ir jūs.
 
  • Niekada neiti į lovą susipykus. Pavargę žmonės lengviau pasiduoda emocijoms, todėl išspręsti konfliktą vėlų vakarą tampa neįmanoma. Labai dažnai vertėtų konflikto sprendimo reikėtų atidėti iki ryto, net jei tai reikštų, kad miegosite, nusisukę į skirtingas puses. Gali būti, kad rytą problemos atrodys mažesnės ir rasti kompromisą bus daug lengviau negu vakare.
 
  • Vyras visada turi apmokėti sąskaitas. Tai pasenusi taisyklė, kurios šiuolaikiniai žmonės nebeturėtų paisyti. Vyrai neprivalo mokėti kiekvieną kartą, moterys taip pat gali pasiūlyti kartais sumokėti už tam tikrus dalykus. Jai nereikėtų tikėtis, kad vyras visą laiką už ją mokės.
 
  • Brangios dovanos yra geriausias būdas parodyti partneriui, kaip labai jis rūpi. Puokštė rožių ir romantiška savaitgalio išvyka nėra vienintelis būdas parodyti mylimam žmogui, kaip labai jis rūpi. Tai, kaip elgiatės su savo antrąja puse kiekvieną dieną, parodo jūsų tikrąjį požiūrį į santykius.
 
  • Poroje yra vienas žmogus, kuris visada inicijuoja seksą. Jeigu jūsų antroji pusė visada inicijuoja seksą, neskubėkite galvoti, kad jam nustojus tai daryti, iš jūsų gyvenimo dingtų seksas. Kol abu yra patenkinti, nėra svarbu, kad pirmasis pradeda rodyti ženklus, kad trokšta pasimylėti. Svarbiausia, kad abu žmonės jaustųsi laisvai ir nebijotų pirmieji parodyti, kad norėtų intymaus kontakto.
 
  • Atsitiktiniai gerumo poelgiai reiškia daugiau negu specialiai jam skirtas laikas ir dėmesys. Žinoma, reikia stengtis kiekvieną dieną būti geriems savo antrosioms pusėms, tačiau kartais reikia įdėti ir kiek daugiau pastangų, kad juos nustebintumėte ir pamalonintumėte. Tai padės partneriui pasijausti labiau vertinamu, ypatingu ir dar labiau branginti bendras akimirkas kartu.
 
  • Niekada nepriminti partneriui, ką gero esate padarę dėl jo ar jos. Pastebėję mažus dalykus, kuriuos darote dėl jų, partneriai pradės jus labiau vertinti ir patys norės padaryti kažką malonaus jums.