Apie tai, kas iš tikrųjų svarbiausia santykiuose, gali geriausiai papasakoti tik tie, kurie yra patyrę ir šilto, ir šalto. Santykių krizę patyrę asmenys dabar puikiai žino, kokias klaidas darė ir ko jiems būtų reikėję vengti. Iš šių žmonių klaidų kiekvienas žmogus galėtų šio to pasimokyti.

 

santykiai

11 taisyklių, kaip išvengti santykių krizių:

 
  • Pasakyti, jeigu kas nors nepatinka. Nėra nieko blogiau, nei priminti kažką, kas nutiko prieš porą metų. Nuoskaudų nereikėtų laikyti savyje, stengtis pasikalbėti ir viską išsiaiškinti kuo greičiau, kad galėtumėte toliau normaliai gyventi (viską pamiršti ir atleisti).
 
  • Turėti bendrų ritualų: pusryčiai, bėgiojimas, maudynės vonioje. Kasdieniai ritualai padeda praskaidrinti net nykiausią dieną. Be to, jie padeda stiprinti santykius ir sužadina švelnius jausmus. Vien galvojimas vakare apie ryte laukiančius romantiškus partnerius arba, kaip vakare kartu žiūrėsite gerą filmą.
 
  • Nebijoti būti savimi. Mes ne visada sau leidžiame būti tokiais, kokie esame. Kai kuriuos dalykus galime daryti tik tada, kai liekame vieni. Kas nors gali bijoti dainuoti viešai, bet labai mėgti dainuoti duše. Kas nors gali nemėgti šokti naktiniuose klubuose, bet labai mėgti pakraipyti klubus, ruošiant vakarienę virtuvėje. Dažnai žmonės bijo, kad kiti dėl jų keistenybių palaikys juos nenormaliais. Tačiau mylintys vienas kitą žmonės priima vienas kitą su visomis keistenybėmis.
 
  • Pirmiausia pagalvoti apie save. Sveikas egoizmas nėra labai blogas dalykas. Toksiškuose santykiuose dažnai sakoma: „Mes buvome ten“, „Mes žiūrime tai“ ar net: „Mes galvojame“. Pradėję naujus santykius, mes susižavime kito žmogaus asmenybe, todėl ir ilgalaikiuose santykiuose venkime pernelyg suvienodėti ir niekada neatsisakykime savo asmeninio gyvenimo. Žinoma, turėti bendrų pomėgių ir hobių yra labai gerai, bet nereikėtų pamiršti ir apie save.
 
  • Sakyti komplimentus. Pagirti ne tik išvaizdą, bet ir partnerio veiksmus bei mintis. Stengtis nebūti kritiškiems. Ir be jūsų pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie parodys į trūkumus pirštu.
 
  • Leisti partneriui galvoti ir elgtis taip, kaip jiems patinka. Palaikymas ir pagarba vienas kitam yra bene svarbiausi dalykai poros santykiuose, tačiau dažnai pamirštami. Kiekvienas žmogus turi teisę užsiimti tuo, kas jiems patinka (ar tai būtų sraigių auginimas namuose ar sklandytuvų pramogos). Nesvarbu, ką apie tai mano jūsų mama, draugai ar kolegos, partneris turėtų visada palaikyti savo antrąją pusę ir vengti kritikos.
 
  • Pasibučiuoti susitikus ir atsisveikinant. Ir bet kuriuo kitu metu. Bučiniai yra labai svarbu santykiuose, nes jie padeda palaikyti emocinį ryšį. Pirmasis bučinys – tai pasitikrinimas, ar tinkate vienas kitam, o visi kiti – patvirtinimas, kad buvote teisūs. Neseniai Oksfordo universitete atlikti tyrimai parodė, kad nuo bučinių skaičiaus, bet ne nuo lytinių aktų skaičiaus, priklauso bendras pasitenkinimas santykiais.
 
  • Išreikšti savo jausmus. Išsiaiškinkite savo jausmus, mėgautis pozityvių emocijų akimirkomis, kalbėkitės apie savo baimes ir troškimus, taip pat ir apie meilę. Tai padeda santykiams augti. Sakant: „Aš myliu tave“, „Aš padėsiu“, „Aš suprantu“, „Atsiprašau“, „Ačiū“, – kiekvieną dieną stiprėja santykiai.
 
  • Liesti vienas kitą. Apsikabinimas susitikus, laikymasis už rankų kine, bučinys ryte, masažas po ilgos ir sunkios dienos darbe, suteikia saugumo ir pasitikėjimo jausmą. Tai patenkina pagrindinius žmonių instinktus ir kuria sveikus, šiltus jausmus partneriui. Mūsų siela gyvena mūsų kūne. Liesdami partnerio kūną, mes liečiame ir jo sielą. Taip mes parodome meilę.
 
  • Būti dėkingiems. Praeiviui, kuris atidaro ir palaiko duris, parduotuvės konsultantui ar net atsitiktiniam žmogui gatvėje pasakyti: „Ačiū“, atrodo paprasta. Tačiau mes labai dažnai pamirštame padėkoti antrajai pusei už puodelį kavos ar arbatos, už švarius drabužius arba skanią vakarienę. Labai dažnai mes priimame tai, ką daro partneris, kaip savaime suprantamas dalykas. Dėkingumas yra gerų santykių pagrindas.
 
  • Realistiškai vertinti savo partnerį. Psichologai įsitikinę, kad geriausi santykiai yra tokie, kurie yra patogūs. Todėl reikėtų atsisakyti iliuzijų, suprasti ir pripažinti galimybę, kad ateityje partneris gali pasikeisti, susitaikyti su tuo, kad esate visiškai skirtingi ir kad jūsų jausmai nebus visąlaik tokie patys. Kad santykiai egzistuotų, reikia dviejų žmonių. Kilus nesutarimams, problemas reikia spręsti ir ieškoti kompromiso. Jeigu jūs darote daug, o parneris nepajudina nė pirštelio, pamąstykite, ar tikrai esate su tinkamu žmogumi.