Įsigijote naują gyvenamąjį būstą? O gal norite šiais metais atnaujinti interjerą? Tuomet tikriausiai įdomu sužinoti, kokios prognozuojamos interjero tendencijos šiais metais. Kartais nebūtina visko keisti iš pagrindų, kad namai taptų modernia, stilinga ir jaukia erdve gyventi ir būti.

 

interjeras

11 interjero tendencijų 2018-aisiais:

 

 • Sezono tendencija – prabangus modernus stilius. Madoje modernus stilius, bet paprastų, lakoniškų interjerų dabar nėra daug. Šiuolaikinės tendencijos siūlo rinktis prabangų modernumo su neo – art deco stiliaus elementais. Iš dalies galima sakyti, kad dabar grįžta į madą XX amžiaus aštuntojo dešimtmečio stiliaus, tik labiau išgrynintas, švaresnis, paprastesnis stilius. Galima rinktis vintažinius baldus, bet ne iš šeštojo dešimtmečio, o septintojo – aštuntojo dešimtmečių.

 

 • Spalvų grafika ir dekoratyvūs grafinių formų objektai. Dar viena 2018-ųjų tendencija – grafikos naudojimas interjere. Baltą spalvą galima derinti su juoda, žalią su juoda, rožinę su juoda. Interjere galima naudoti skulptūriškus objektus su paprastomis geometrinėmis formomis, grafičiais ant sienų, juodai baltais piešiniais ir fotografijomis.

 

 • Paprastos formos, derinamos su brangiomis medžiagomis. Pastebimas išaugęs susidomėjimas paprastomis geometrinėmis formomis ir švariomis linijomis, proporcingoms kambarių išdėstymui. Tačiau tokiam paprastam įvaizdžiui išgauti naudojamos brangios medžiagos (oda, medis, marmuras).

 

 • Metalas interjere. Daugiausiai rekomenduojama rinktis šilto atspalvio metalus: varį, žalvarį. Šiuos metalus galima derinti su marmuru ir metalu. Įdomus marmuro ir metalo, įvairių žalvario detalių, metalinių skulptūrų derinys, įvairiai išdėstomas parketas su metalo intarpais.

 

 • Įmantrus sienų dizainas. Sienos gali būti su apvadais, karnizais, lakuotais liejiniais ir kitais dekoro elementais. Tradiciniai tapetai dabar nėra itin madingi. Jie keičiami brangiomis medžiagomis. Sienų plokštės taip pat paklausios, ypač pagamintos iš vertingos medienos.

 

 • Mediniai ir prabangūs paviršiai. Madinga ir modernu langų rėmus, duris ir grindis gaminti iš medžio. Durų dizainas turi būti šiuolaikinis, bet su art deco stiliaus elementais (linijų geometrija, išdėstymas, brangios medienos naudojimas).

 

 • Amerikietiška estetika interjero dizaine. Vis dar išlieka madingas skandinaviškas ir modernus paryžietiškas stilius, tačiau naujausia šių metų mados tendencija – amerikietiška estetika. Interjere naudojama amerikiečių klasika ir neoklasika su art deco stiliaus elementais.

 

 • Ramios spalvos. Tamsūs, sodrūs spalvų tonai pasiliks fone ir jame išryškės ramesni spalviniai sprendimai. Vis dar išliks spalvų kontrasto principas. Iš mados neišeis balta ir smėlio spalvos.

 

 • Matiniai, pieniški atspalviai. Renkantis šviestuvus rekomenduojama atkreipti į pagamintus iš pieno baltumo matinio stiklo (angl. Milk glass). Tokie buvo madingi apie 1920 metus. Švarios linijos, aiškios formos su retro stiliaus šviestuvais klasikinį interjerą paverčia moderniu.

 

 • Skulptūrinės formos interjere. Populiarios skulptūros iš molio, metalo. Tačiau svarbu, kad šios interjero detalės būtų lakoniškų formų.

 

 • Ypatingas dėmesys skiriamas prieškambariams ir koridoriams. Neseniai dizaineriai pradėjo daugiau dėmesio skirti prieškambariams, koridoriams ir kitoms pereinamosioms erdvėms. Anksčiau jie būdavo gana neutralūs, o dabar ypač rūpestingai dekoruojami. Gali būti naudojamos neįprastos proporcijos, švarios linijos, beveik jokių baldų. Originalūs sienų dekoravimo sprendimai.