Diuretikai – grupė vaistų, kurie skatina šlapimo susidarymą inkstuose, mažina skysčių ir kai kurių druskų kiekį organizme. jie dažniausiai skiriami sergant hipertenzija, lėtiniu inkstų nepakankamu, edema ir kitomis ligomis. Tačiau vaistai ne visada yra būtini. Gamtoje yra nemažai augalų, kurie taip pat turi diuretinį poveikį.

 

"arbata"

11 diuretinių žolelių ir jų poveikis sveikatai:

 
  • Dilgėlės – tai vienas populiariausių diuretinių augalų. Dilgėlės šalina nereikalingus karbamidus ir chlorą iš organizmo, šalina šlapimo rūgštį, stiprina imuninę sistemą, slopina uždegimą šlapimo takuose ir virškinimo trakte. Joje gausu vitaminų C, E, K, B1, fosforo, mangano, silicio, kalcio. Taip pat dilgėlės gali sustiprinti plaukus ir nagus.
 
  • Šeivamedis – visos šio augalo dalys (uogos, žiedai, lapai, žievė, šaknys) turi diuretinį poveikį. Uogos ir sultys pasižymi stipriomis detoksikacinėmis savybėmis. Be to, šeivamedžių uogos turtingos vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą. Šeivamedžių ekstraktas naudingas, sergant reumatinėmis ligomis, podagra, infekcinėmis ligomis, išialgija, neuralgija, virškinimo trakto ligomis. Šeivamedžių dalys turtingos flavonoidų ir taninų, kurie padeda pašalinti toksines medžiagas iš organizmos.
 
  • Kiaulpienės gerina inkstų, kasos ir skrandžio veiklą. Puikus kalio šaltinis, gerina apetitą ir reguliuoja maisto virškinimo procesus. Kiaulpienės atlieka svarbų vaidmenį, gydant grybelines infekcijas, turi teigiamą poveikį normaliai kraujotakai.
 
  • Beržas – liaudies medicinoje naudojami beržo lapai ir žievė. Beržuose gausu saponinų, flavonoidų, taninų ir terpenų junginių. Taip pat tai geras diuretikas ir diaforetikas, kuris pagreitina toksinų šalinimą iš organizmo. Beržų sula šalina toksinus, gerina inkstų veiklą, net neleidžia susidaryti inkstų akmenims. Mažina uždegimą, naikina bakterijas ir skatina atsinaujinimą. Gali apsaugoti nuo cistito, ypač moterims. Rekomenduojama vartoti žmonėms, kurie reguliariai užsiima aktyvia fizine veikla.
 
  • Asiūkliai – vienas populiariausių augalų, turintis diuretinį poveikį. Šalina skysčių perteklių iš organizmo ir mažina tinimą. Nors šalina skysčius, tačiau elektrolitų kiekis organizme lieka nepakitęs. Padeda gydyti inkstų akmenis ir šlapimo takų ligas, gerina plaukų, nagų ir odos būklę. Asiūkliai gerina kaulų mineralizaciją, stiprina kaulus, rekomenduojami pagyvenusiems žmonėms ir nėščioms moterims.
 
  • Petražolės nuo seno naudojamos liaudies medicinoje. Eteriniai aliejai padeda gydyti inkstų ligas. Petražolių nuovirą draudžiama vartoti nėščioms moterims.
 
  • Kadagio uogos padeda tirpdyti inkstų akmenis, gydyti šlapimo takų ligas. Gerina virškinimo trakto veiklą, kelia apetitą. Turtingi flavonoidų ir eterinių aliejų, kurie neutralizuoja žalingą laisvųjų radikalų poveikį.
 
  • Vaistinės gelsvės yra natūralūs diuretikai, kurie taip pat malšina spazmus ir turi šildantį poveikį. Rekomenduojamos vartoti, kai sutrinka virškinimas, skauda pilvą, vargina kepenų ligos, malšina menstruacijų skausmus ir gerina kraujotaką.
 
  • Spanguolės apsaugo nuo šlapimo takų infekcijų ir gydo, naikina bakterijas, sukeliančias infekciją šlaplėje.
 
  • Paprastieji varpučiai dažniausiai vartojami, sergant akmenlige, inkstų ligomis, kepenų nepakankamumu, neleidžia susidaryti tulžies akmenims. Mažina cholesterolio lygį. Padeda pašalinti kenksmingus medžiagų apykaitos produktus.
 
  • Raudonieji dobilai – natūralūs diuretikai, valo kraują, šalina gleives iš plaučių ir kitas toksines medžiagas iš organizmo, lengvina atsikosėjimą. Taip pat dobilai gerina kepenų veiklą ir skatina tulžies išsiskyrimą.