Galbūt miego dievai mums atsiunčia ne tik fantasmagoriškus sapnus, bet ir palaimą miegant. Kad ir kaip būtų, tai tikriausiai vienas iš maloniausių dalykų, kuris gali nutikti, padėjus galvą ant pagalvės ir užmerkus akis. Orgazmas miego metu – vienas paslaptingiausių kūno reiškinių, todėl tikriausiai daugeliui įdomu, kas vyksta jo metu ir kodėl tai nutinka!

 

seksas

11 dalykų, kurių nežinojote apie orgazmą miegant:

 
  • Moterys gali patirti orgazmą miegant beveik bet kada. Tyrimas, publikuotas leidinyje „Journal of Sex Research“ nustatė, kad 37 % yra bent kartą patyrusios orgazmą miegant. Tyrimas nebuvo didelės apimties, todėl manoma, kad tikrieji rezultatai būtų daug įspūdingesni.
 
  • Vyrams didžiausia tikimybė patirti orgazmą miegant, kai jų lytinis gyvenimas yra neaktyvus. Šlapi sapnai dažniausiai aplanko vyrus brendimo laikotarpiu, paauglystėje, prieš pradedant aktyvų lytinį gyvenimą ir masturbuotis. Tačiau gali nutikti ir vyresniems vyrams.
 
  • Vyrų orgazmai miegant vadinami naktinėmis poliucijomis arba šlapiais sapnais. Tai nutinka, kai vyras ejakuliuoja per miegus. Nėra statistikos, kaip dažnai tai nutinka, bet žinoma, kad dažniausiai nutinka bręstantiems berniukams.
 
  • Kai kuriems žmonėms gali būti lengviau patirti orgazmą miegant, negu realiai mylintis. Miego metu žmogus būna visiškai atsipalaidavęs, jo nevaržo jokios baimės, niekas neblaško dėmesio, todėl lengviau sukoncentruoti dėmesį ir patirti orgazmą negu realiai mylintis ar masturbuojantis.
 
  • Dažniausiai malonus jausmas genitalijų srityje aplanko greitų akių judesių miego fazėje REM. Daugiau kraujo į makštį ir penį priplūsta aktyviausioje miego fazėje, kada sapnuojame.
 
  • Stipriosios lyties atstovai gali patirti erekciją ne vieną kartą per naktį, bet ne iki orgazmo. Tyrimai rodo, kad vyrai naktį patiria daug erekcijų, kartais pilnų, kartais dalinių. Tai nereiškia, kad vyrai nuolat sapnuoja erotinius sapnus, tiesiog miego metu tai sustiprėja, tai susilpnėja kraujotaka į lytinius organus.
 
  • Apie orgazmus miegant nėra daug mokslinių tyrimų, nes tai labai sudėtinga ištirti. Orgazmas miegant yra labai neprognozuojamas dalykas. Niekas negali žinoti, kada tai įvyks ir ar įvyks apskritai.
 
  • Dažniausiai orgazmą miegant lydi erotinis sapnas, net jei pabudus jo neprisimenama. Gali būti, kad susapnavus erotinį sapną, į genitalijas priplūsta daugiau kraujo ir įvyksta erekcija arba gali būti taip, kad į genitalijas priplūdo daugiau kraujo ir tai automatiškai sukėlė erotinį sapną.
 
  • Miegant kai kuriomis pozomis yra didesnė tikimybė susapnuoti erotinį sapną ir patirti orgazmą. 2012 metų tyrimas parodė, kad miegant ant pilvo yra didesnė tikimybė susapnuoti erotinį sapną ir jie bus intensyvesni. Pavyzdžiui, galima susapnuoti seksą surištomis rankomis, gali būti sunku kvėpuoti ir pan. Orgazmas miegant ant pilvo aplanko daugiau, nes tokioje pozoje yra didesnė trintis tarp lovos, penio, klitorio ir genitalijų kaulų.
 
  • Orgazmas miego metu yra visiškai normalus dalykas ir tai yra nuostabu. Tai tarsi dovana, kurią įteikia smegenys. Tai ženklas, kad libido veikia puikiai. Nereikėtų jausti dėlto kaltės jausmo. Sapnai yra simboliniai, todėl tai, kad aplanko erotinis sapnas apie buvusį partnerį, bendradarbį ar keistuolį kaimyną, dar nereiškia, kad iš tikrųjų slapta norite su jais pasimylėti.
 
  • Tačiau tai nereiškia, kad reikia stengtis specialiai patirti orgazmą miegant. Kaip ir realybėje, taip ir sapnuose, orgazmas aplanko tada, kada aplanko ir nereikia savęs versti arba kaltinti, jei to pasiekti nepavyksta. Ne visiems žmonėms orgazmą miegant padeda šalutinės priemonės: mintys apie seksą prieš einant miegoti, miegojimas ant pilvo, seksui tinkančios muzikos klausymasis prieš miegą ir pan. Jeigu orgazmas miegant neaplanko, nereikėtų pradėti nerimauti, bet jei aplanko – pasidžiaukite mažyte naktine laime.