Ilgainiui namuose prisikaupia daugybė dalykų, kurie nebereikalingi, o kai kurie apskritai nė karto nepanaudoti. Metų pradžia – tinkamiausias metas atsikratyti nereikalingų daiktų, įpročių, nutraukti slegiančius santykius, tarsi atversti tuščią, baltą popieriaus lapą.

 

"spinta"

11 daiktų, kuriuos šiais metais išmesti:

 
  • Seni elektronikos prietaisai. Keičiantis technologijoms, namuose kaupiasi nebereikalingi daiktai. Ko gero, daugelis galėtų prisipažinti, kad namuose kažkur mėtosi daugiau nei vienas nenaudojamas mobilusis telefonas. Namai – tai ne sandėlys. Nenaudojamus daiktus galima parduoti arba padovanoti tiems, kuriems jų galbūt labiau prireiktų. Nereikalingi daiktai tik užima vietos, kaupia dulkes ir neišvengiamai sensta, o tai reiškia, kad kasdien jų vertė mažėja. Taip pat reikėtų atsikratyti nebenaudojamų vaizdo ir garso kasečių, ir visų kitų technologijų, kurios jau niekada nebebus naudojamos. Vertingą medžiagą iš senų juostų rekomenduojama persirašyti į šiuolaikinių technologijų prietaisus.
 
  • Knygos, kurios tik renka dulkes lentynose. Daugelis kaupia knygas dėl sentimentų, nors jų net neplanuoja kada nors atsiversti. Tačiau tokios knygos tik užima vietą namuose, kurią būtų galima naudingiau išnaudoti. Senas knygas galima parduoti, padovanoti tiems, kuriems jos būtų aktualios ar paaukoti bibliotekoms.
 
  • Pasenusi elektroninė technika. Sena elektroninė technika, pavyzdžiui, indų plovyklės arba skalbimo mašinos, dažniausiai yra neekonomiškos. Naudojant tokią techniką sąskaitos gali išaugti. Be to, sena elektroninė technika kenkia aplinkai. Įsigyti naują – tai ilgalaikė investicija, kuri netrukus atsipirks.
 
  • Niekada nenaudojamos rankdarbių priemonės. Ne visada pavyksta įvertinti savo gebėjimus. Vieną dieną kyla mintis nusimegzti šiltą, stilingą megztinį, tačiau vos pradėjus suprantama, kad šis darbas – ne jūsų jėgoms. Tikriausiai daugelis namuose turi tokių pradėtų, bet nepabaigtų rankdarbių arba priemonių, kurios buvo beveik arba visai nepanaudotos. Kam visa tai kaupti namuose? Atlaisvinkite vietą reikalingesniems dalykams!
 
  • Televizorius miegamajame. Televiziją galima būtų pavadinti juodąja skyle, kurioje pradingsta laikas. Įrodyta, kad asmenys, kurie miegamajame laiko televizorių, dažniau kenčia nuo miego sutrikimų. Dirbtinė šviesa sutrikdo melatonino (hormono, kuris reguliuoja miego ritmus) išsiskyrimą smegenyse, todėl būna sunkiau užmigti.
 
  • Atliekamos paklodės svečiams. Užtektų turėti vieną papildomą patalynės komplektą. Taip pat nereikėtų kaupti senų rankšluosčių. Verta patikrinti visus rankšluosčius ir pasilikti tik nesuplyšusius ir nesusidėvėjusius.
 
  • Mokesčių dokumentai senesni nei 2008 metų. Seni dokumentai dažniausiai tampa nebevertingi, todėl reikėtų atidžiai patikrinti dokumentų skyrelį ir sunaikinti viską, kas tiesiog užima vietą.
 
  • Toksiški ryšiai. Negatyvūs, manipuliuojantys kitais, pasyviai agresyvūs, pernelyg kritiški žmonės gali apkartinti gyvenimą. Mokslininkai teigia, kad bendravimas su tokiais žmonėmis neigiamai veikia sveikatą – gali pakilti kraujo spaudimas. Taip pat rekomenduojama atsikratyti drabužių ir kitų dovanų, kuriuos padovanojo neigiamas emocijas sukeliantys asmenys.
 
  • Nebepataisomi daiktai. Arba daiktai, kuriuos planuojama kada nors pataisyti. Tiesa yra ta, kad greičiausiai niekada ir nebus randama laiko jiems sutaisyti, jei nebuvo sutaisyti iki šiol.
 
  • Vaistai. Reikėtų išmestipasenusius, pasibaigusio galiojimo vaistus ir kitas medicinines priemones. Jie ne tik neveiksmingi, bet ir gali pakenkti. Tačiau senų vaistų nereikėtų išmesti tiesiai į šiukšlių dėžę. Juos reikėtų nunešti ir atiduoti į vietinę vaistinę.
 
  • Nebetinkantys, seni, nenešiojami ir nebemadingi drabužiai. Drabužiai, kuriuos šiais metais reikėtų išmesti iš spintos: jeigu jų nebeįmanoma išvalyti (su įsisenėjusiomis dėmėmis); jeigu jie skleidžia keistą kvapą; jeigu po taisymo jie buvo sugadinti; jeigu tokių drabužių šią akimirką nebepirktumėte; jeigu jie netinka; jeigu jie nepadeda atskleisti tikrosios jūsų asmenybės; jie yra susiję su blogais prisiminimais; jie yra išsitampę, praradę formą.
 

Keletas patarimų, kaip pasiryžti atsikratyti nebereikalingų daiktų:

 
  • Apžvelgti savo namus įsivaizduojamo pirkėjo akimis. Tvarkinga aplinka sudaro geriausią įspūdį. Be to, namus, kuriuose nėra nereikalingų daiktų lengviau tvarkyti ir prižiūrėti.
 
  • Įsivaizduoti galimą pirkėją arba artimą giminaitį, besižvalgantį po jūsų spintas ir stalčius. Ką norėtume, kad jie pamatytų, o ko ne? Tai padės geriau suprasti, kokių daiktų galima atsikratyti.
 
  • Daiktų dėžes pirkti tik tada, kai jau būsite apsisprendę, ką norite pasilikti. Tai padės išvengti pagundų pasilikti nebereikalingus daiktus.
 
  • Nereikia atsikratyti daiktų, kurie patinka arba kurie yra reikalingi. Tačiau įvertinti juos iš naujo. Svarbiausia būti sąžiningiems sau patiems.
 
  • Pradėti nuo lengviausių dalykų. Daiktų, kurių žinote, kad tikrai neprireiks.