Kamuoja nugaros skausmas? Nesinori piktnaudžiauti vaistais nuo skausmo? Nemažiau veiksminga gali būti ir natūrali pagalba iš gamtos. Cheminiai vaistai nėra vienintelis būdas, kaip numalšinti skausmą. Gydymas žolelėmis taip pat gali padėti suvaldyti skausmą ir pagerinti savijautą.

 

nugara

Išsamių tyrimų apie augalų gydomąsias savybes nėra daug, nors yra žinoma, kad kai kurios žolelės mažina uždegimą ir skausmą. Žinoma, augalinius preparatus reikia vartoti atsargiai, tik pasitarus su gydytoju, nes jie gali ir pakenkti: sukelti nepageidaujamus šalutinius reiškinius, alergines reakcijas arba sąveiką su kitomis medžiagomis ar vaistais.

 

11 natūralių alternatyvų vaistams nuo nugaros skausmų:

 
  • Iš pradžių ledas, o paskui – karštis. Ledas staigiai malšina skausmą. Jis laikinai blokuoja skausmo signalus ir mažina patinimą. Keletą kartų per dieną ant skaudamos vietos uždėti ledo, įvynioto į rankšluostį, ir palaikyti 20 minučių. Taip pat galima dėti maišelį su šaldytais žirniais ar kukurūzais. Pirmosiomis dienomis ledą dėti galima taip dažnai, kaip reikia. Vėliau ledą galima naudoti po sporto ar kitos fizinės veiklos. Po 48 valandų skaudamas vietas pradėti šildyti. Karštis sumažina skausmingus spazmus. Rankšluostį įmerkti į karštą vandenį. Ištraukti, gerai išgręžti, sulankstyti ir, atsigulus ant pilvo (po klubais ir kulkšnimis pasidėti pagalvėles), uždėti ant skausdamos nugaros vietos. Ant šlapio rankšluosčio patiesti plastikinę plėvelę ir ant jos šildančią pagalvėlę, nustatytą iki vidutinės temperatūros. Taip pagulėti 20 minučių. Procedūrą kartoti 3 – 4 kartus per dieną keletą dienų iš eilės.
 
  • Laikysenos koregavimas. Reikėtų stengtis stovėti ir sėdėti tokia poza, kuri sukeltų kuo mažesnį diskomfortą. Atsistoti tiesiai, abi kojos turi tvirtai remtis į pagrindą. Iš pradžių atkišti dubenį į priekį, paskui atlošti atgal ir rasti pozą, kuri būtų patogiausia. Tada pereiti prie nugaros. Pirmiausia atrasti tinkamą liemens vietą, paskui ištiesinti krūtinę, tada pečius ir kaklą. Pabandyti pajusti, kuri poza yra patogiausia ir kelia mažiausią įtampą. Tada stengtis išlaikyti šią pozą stovint, vaikštant, pradedant ir baigiant atlikti kiekvieną fizinį pratimą.
 
  • Tempimo pratimai kiekvieną rytą. Kiekvieną rytą, prieš keliantis iš lovos, atsigulti ant nugaros, iškelti rankas virš galvos ir šiek tiek patempti. Tada vieną po kito pritraukti kelius prie krūtinės. Paskui pasiridenti iki lovos krašto, kelius padėti ant krašto, šiek tiek kilstelėti dubenį ir nuleisti kojas ant žemės. Tada atsistoti, rankas uždėti ant sėdmenų ir šiek tiek atsilošti atgal, kad įsitemptų stuburas.
 
  • Masažas. Paprašyti, kad kas nors iš namiškių pamasažuotų nugarą ir įtrintų kremą ar tepalą. Tačiau būti budriems, nes tokie tepalai labai dirgina odą. Galima atlikti ir tokį masažą: į ilgą kojinę įdėti kelis teniso kamuoliukus, užrišti ir juos paridenti po nugarą.
 
  • Naudoti tepalus, kuriuose yra iš paprikų išgauto kapsaicino. Ši medžiaga suaktyvina kraujotaką ir malšina skausmą, bet dirgina odą.
 
  • Vartoti bromelaino maisto papildus. Bromelainas išgaunamas iš ananasų. Tai fermentas, kuris suaktyvina kraujotaką, mažina patinimą ir padeda neutralizuoti šalutinius uždegimo procesus. Maisto papildą vartoti, praėjus valandai po valgio.
 
  • Valerijonų šaknų antpilas arba nuoviras. Yra duomenų, kad valerijonai ne tik ramina nervų sistemą, bet ir malšina skausmą. Įprasti raminamieji vaistai tinka ne visiems, tačiau valerijonai yra gana saugi alternatyva.
 
  • Bazilikų arbata (10 – 12 lapelių užpilti 240 ml verdančio vandens, įdėti šiek tiek druskos), geriama 2 – 3 kartus per dieną, gali sumažinti raumenų sustingimą ir apatinės nugaros dalies skausmą.
 
  • Medus turi gydomųjų savybių. Reguliariai geriant stiklinę šilto vandens su medumi galima sulaukti teigiamų rezultatų. Ypač naudingas „Manuka“ medus, kurį galima naudoti nugaros masažams 2 – 3 savaites.
 
  • Šaukštelis ciberžolės išmaišytas 240 ml šilto vandens gali padėti sumažinti apatinės nugaros dalies skausmą. Nugaros įtrynimams pasidaryti pastą iš 2 šaukštų ciberžolės, šaukšto medaus ir 2 šaukštų pieno. Šia pasta įtrinti skaudamas vietas ir nuplauti po 5 – 8 minučių. procedūrą kartoti 1 – 2 savaites.
 
  • Aliejų masažas. Teigiama, kad itin naudingas ricinos, pipirmėčių ir terpentino aliejus. Taip pat galima naudoti aliejų mišinį iš 4 kokosų riešutų aliejaus, 2 šaukštų sezamų aliejaus, 2 garstyčių aliejaus ir 8 – 10 smulkintų česnakų skiltelių. Toks masažas gali padėti veiksmingai ir greitai numalšinti nugaros skausmą.