Ko jūs nemėgstate savyje ir kituose? Kažkokių bjaurių įpročių turi visi. Tik mes labai dažnai esame per daug kritiški tiek sau patiems, tiek kitiems. Kiekviename žmoguje yra dvi asmenybės pusės. Ar žinojote, kad ne tik teigiamos savybės gali jums pasitarnauti, bet ir tai, kas jumyse yra neigiama, ko galbūt net siekiate visais būdais atsikratyti. Galbūt be reikalo stengiatės atsikratyti tai, kas daro jus išskirtiniais ir net padeda (ar padės ateityje) siekti sėkmės?

 

11 blogų, bet naudingų bruožų:

 

"įpročiai"

  • Užsispyrimas. Kaip sunku kartais būna tokiems žmonėms, kuriuos sunku kuo nors įtikinti. Ypač sunku tėvams, kurie augina užsispyrusius vaikus. Apie trečiuosius metus vaikas jau moka pasakyti: „Ne“, „Nenoriu“, „Nedarysiu“. Tuomet su tokiu vaiku susikalbėti gali būti labai sudėtinga. Tačiau tėvams labai svarbu suprasti, kad šiuo metu formuojasi viena svarbiausių vaiko savybių – atkaklumas. Šiuo laikotarpiu vaikas supranta, kad ir jis gali reikalauti ir būti išklausytas. Atkaklumas – kita užsispyrimo pusė. Šiuolaikiniame pasaulyje ši savybė padeda pasiekti sėkmės.
 
  • Lėtumas. Tikriausiai visi turi draugų ar pažįstamų, kurių lėtumas erzina. O gal jums patiems aplinkiniai sako pastabas dėl lėtumo. Tačiau nėra kitų tokių viską apgalvojančių, kruopščių ir tikslių žmonių negu tie, kuriuos kiti dažnai apkaltina dėl jų lėtumo. Pro jų akis nepraslys nė menkiausia detalė. Lėti žmonės daugiau galvoja prieš ką nors sakydami, pasirenka tinkamus žodžius.
 
  • Karščiavimasis. Labai dažnai žmonės apgailestauja, kad jiems nepavyko išlikti stabiliems ir jie nesuvaldė savo emocijų, bendraudami su artimaisiais ar kolegomis. Tačiau greitas užsidegimas iš tiesų mus apsaugo nuo neigiamų emocijų kaupimosi viduje. Nors tokie žmonės gali greitai supykti, tačiau jų pyktis netrunka ilgai. Jie į viską galbūt reaguoja per daug stipriai ir nuožmiai, tačiau taip pat ir nuoširdžiai ir sąžiningai. Bent jau galite žinoti, ką jis galvoja tą akimirką.
 
  • Plepumas. Netikėtai susitikus pažįstamą, dažnai kalba pasisuka apie trečią asmenį. Apkalbos glumina, tačiau padeda išvengti nejaukios tylos. Tokie žmonės yra puikūs pašnekovai net tiems, kurie yra linkę patylėti ir pritariamai linksėti galva. Plepūs žmonės moka sumažinti įtampą ir sukurti jaukią atmosferą net didelėse kompanijose, kur daug nepažįstamų žmonių.
 
  • Drovumas. Ši savybė patenka į labiausiai nemėgstamų ir nepageidaujamų sąrašą. Tėvai sako vaikams: „Nebūk drovus!“ ir skatina savo atžalą eiti prie labiau atsipalaidavusių vaikų. Tačiau ši savybė yra ir naudinga! Jeigu drovaus asmens neskubinsite, jis ilgainiui įvertins situaciją iš visų pusių ir įsidrąsins. Stebėdamas žmones ir įvertinęs situaciją jis pasirinks saugiausią elgesio modelį.
 
  • Egoizmas. Tai, ko gero, savybė, kuria dažniausiai žmonės linkę apkaltinti vienas kitą konflikto metu. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad būtent egoizmas padeda jiems pakovoti už tai, kas jiems svarbu (interesus, asmenines ribas, vertybes ir pan.). Šiuo požiūriu visi mes esame savanaudžiai. Tai mums padeda gauti tai, ko nusipelnome.
 
  • Išsiblaškymas. Dėl šios savybės žmonės dažnai patenka į komiškas, absurdiškas situacijas, todėl jie nėra labai pageidaujama. Tačiau ši savybė padeda į pasaulį pažvelgti kitaip, pamatyti smulkiausias detales. Tada, kai pamirštame automobilio raktelius namuose arba mobilųjį telefoną, nes esame per daug užsigalvoję apie romantišką pasimatymą. Pamirštame, kad jau baigėsi pietų pertrauka ir laikas grįžti į darbą, susižavėję parko grožiu. Tokie žmonės gali visa galva pasinerti į darbus ir mokslinius tyrinėjimus, pamiršę visus buities rūpesčius ir kasdienybės rutiną.
 
  • Pedantiškumas. Bendrauti su šia savybe turinčiu žmogumi gali būti labai sunku. Jie negali pakęsti, kai kiti vėluoja ir patys niekada nevėluoja. Jie kruopščiai atlieka savo profesines pareigas ir visada yra pedantiškai tikslūs. Su jais gali būti labai sunku, tačiau jei ne jie, kas palaikytų tvarką?
 
  • Pagyrūniškumas. Teigiama šios savybės pusė – gebėjimas save pristatyti. Labai dažnai net geri specialistai negali rasti gero darbo, nes nemoka įtikinti darbdavių savo profesionalumu. Mokėjimas laiku pasigirti – tai menas ir geriausias vaistas nuo mažos savivertės.
 
  • Pavydas. Tai baisus jausmas, neveltui laikomas viena iš mirtinų nuodėmių. Jį įveikti ne visada yra lengva. Galima pabandyti keisti požiūrį ir pradėti galvoti taip: „Man patinka, ką jis turi, aš taip pat norėčiau to paties“. Taip tapsite sąžiningas ne tik pats sau, bet ir išsikelsite naujų tikslų, kurių siekti turėsite motyvacijos.
 
  • Pesimizmas. Tai tie žmonės, kurie visada sako, kad stiklinė yra pusiau tuščia. Tačiau pesimizmas padeda pažvelgti į situaciją blaiviomis akimis. Pesimistai pirmieji pastebi riziką, net tada, kai kiti nemato jokių kliūčių.