Nors liaudies išmintis teigia, kad laimės nusipirkti negalima, tačiau laimingas gyvenimas skurde taip pat neįsivaizduojamas. Tikriausiai kiekvienas nori gyventi jaukioje ir patogioje aplinkoje, naudotis naujausiomis technologijomis, madingai rengtis ir įsigyti kokybiškų daiktų. Deja, pinigų ne visada užtenka viskam, ko norisi. Kai kurie svajoja be pagrindinio darbo, turėti dar vieną papildomą, tačiau tai dažniausiai ir lieka tik svajonės. Galbūt daugeliui reikėtų šiek tiek daugiau ryžto, kad jų pajamos pradėtų augti į teigiamą pusę.

 

kiaulė taupyklė

  • Visų pirma, norint turėtų daugiau pinigų reikia išmokti juos taupyti ir išmintingai leisti. Posakis, kad „Ir turtuoliai taupo“ atsirado tikrai neveltui. Kiekvieną kartą perkant naują daiktą ar paslaugą, reikia paklausti savęs: „Ar nemoku per daug? Galbūt kitur būtų galima įsigyti pigiau ir ne prastesnės kokybės?“. Nenaudojamus daiktus reikėtų parduoti. Net jei tai simbolinė kaina – pinigai yra pinigai.
 
  • Atrasti savyje rašytojo talentą. Ilgametę darbo patirtį turintys žmonės tampa profesionalais, ekspertais. Be jokios abejonės, tokie asmenys turi profesinių paslapčių, žino įvairiausių gudrybių ir gali patarti naujokams. Savo patirtimi galima pasidalinti knygoje, kuri, jei pasiseks, net taps bestseleriu. Jei knyga atrodo per didelis užmojis, galima rašyti straipsnius ir juos parduoti interneto portalams arba spaudos leidiniams. Šis papildomas darbas ilgainiui pradės nešti pelną.
 
  • Veidrodiniams fotoaparatams tapus prieinamiems daugeliui, prasidėjo fotografijos aukso amžius. Daugelis daro kokybiškas nuotraukas, bet slepia jas asmeniniame kompiuteryje ir rodo nebent draugams. Tačiau originalios nuotraukos – tai meno kūrinys, kurį galima parduoti į nuotraukų bankus internete.
 
  • Papildomą pelną gali atnešti ir rankų darbo gaminiai. Svarbiausia, kad jie būtų unikalūs ir kruopščiai padaryti. Nėra labai svarbu, kokie tai gaminiai: origamiai, vėriniai ar dekoratyvinės pagalvėlės – parduoti galima viską. Žmonėms reikia gražių, originalių, rankų darbo kūrinių.
 
  • Ko gero, kiekvieną pomėgį galima būtų paversti pajamų šaltiniu. Viena moteris, dirbusi reklamos agentūroje, laisvalaikiu be galo mėgo šuolius su parašiutu. Galiausiai vieną dieną ji pradėjo papildomai dirbti parašiutininkų organizacijoje ir rūpintis jos rinkodara. Tai tik vienas iš pavyzdžių, kaip galima iš kiekvieno pomėgio išpešti naudos.
 
  • Jeigu trūksta pinigų, galbūt reikėtų apmokestinti tą veiklą, kuria yra užsiimama, bet neatlygintinai. Kartais žmonės nemokamai kitiems rašo tekstus, padeda naudotis kompiuteriu ir socialiniais tinklais, moko kaimynų vaikus matematikos at lietuvių kalbos. Taip neturėtų būti. Kiekviena paslauga turi savo kainą.
 
  • Norint praturtėti galima sekti turtingų ar pasiturinčių žmonių pavyzdžiu. Jie neretai dalinasi patarimais ir įžvalgomis asmeninėse interneto svetainėse ar tinklaraščiuose. Galbūt jie net asmeniškai sutiks padėti ar patarti, ką reikėtų daryti, siekiant sėkmės.
 
  • Jeigu yra galimybė, prisijungti prie sėkmingos pasaulinės ar Lietuvos kompanijos. Patobulinus įgūdžius ir papildomai pasimokius kartais įmanoma atitikti kriterijus, kuriuos kelia didžiausius atlyginimus darbuotojams siūlančios įmonės. Kaip sakoma, atkakliesiems – dangus!
 
  • Investuoti pinigus, kad jie uždirbtų daugiau pinigų. Įsteigti naują verslą nepakanka, reikia ir suburti talentingų žmonių kompaniją, kuri padėtų siekti tikslų. Iš pradžių nauja įmonė gali dirbti nuostolingai, tačiau netrukus padėtis pasikeis. Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų kompetencijos, iniciatyvumo ir kūrybingumo.
 
  • Skamba neįtikėtinai, bet norint praturėti, nereikia tikėtis per daug. Vaizduotėje paprastai yra grandiozinių planų, tačiau juos geriau atidėti ateičiai. Galvoti apie tai, ką galima padaryti čia ir dabar, kad įplauktų daugiau pajamų. Praturtėjimo esmė – tai kryptingai, sistemingai siekti tikslo, turėti strategiją. Tikslą reikėtų supaprastinti ir vienu metu neužsibrėžti padaryti per daug. Juk, kaip teigia liaudies išmintis, geriau žvirblis rankoje negu jautis lankoje.