Pasaulyje yra daugybė paranormalių vietų. Dažniausiai tokiomis tampa seni, apleisti namai, dvarai, pilys, malūnai, gynybiniai fortai, ligoninės, tamsios ir neįžengiamos girios ir panašiai. Štai 10 šiurpiausių vietų Žemėje, kuriose vyksta protu nepaaiškinami paranormalūs reiškiniai.

 

10 šiurpiausių vietų žemėje:

 

"malūnas"

 
  • „Beechworth Lunatic Asylum“ arba „Mayday Hills Lunatic Asylum“ beprotnamis Viktorijos valstijoje, pietryčių Australijoje yra viena šiurpiausių vietų Žemėje. Psichinių ligų ligoninė veikė nuo 1867 iki 1995 metų. Daugiausiai vienu metu joje buvo apgyvendinta 1200 pacientų. Per 130 metų ligoninės istorija čia mirė apie 9000 ligonių ir manoma, kad jų dvasios iki šiol vaidenasi šiose vietose. Smalsiems lankytojams net siūlomas naktinis vaiduoklių turas!
 
  • „Princess Theatre“ teatras Australijoje. Kitoje mažiausio žemyno vietoje yra įsikūręs Princesės teatras, kuriame gyvena vaiduoklis Frederickas. Legenda byloja, kad Frederickas Bakeris buvo italų dainininkas baritonas, miręs ant scenos 1888 metais. Jis jau buvo beveik baigęs dainuoti Mefistofelio ariją spektaklyje „Faustas“, kai jam ant kojų užkrito nuleidžiamosios durys ir, nusiritęs po scena, jis mirė nuo širdies priepuolio. Daugelį metų šiame teatre gyvuoja tradicija premjeros vakarą palikti vieną laisvą vietą Fredericko vaiduokliui.
 
  • Bangaro fortas Indijoje. Vakarų Indijoje, Radžastano valstijoje, Alvaro miesto apylinkėse stūkso vienas šiurpiausių fortų pasaulyje. Bangaro fortas buvo pastatytas 1573 metais. Pasak legendos, fortas tapo prakeiktas, kai jame gyvenęs kerėtojas įsimylėjo Bangaro princesę. Merginą jis bandė sužavėti ne savo asmenybe, bet juodąja magija. Tačiau tai nepadėjo. Princesė suprato klastą ir, kai kerėtojas jai įteikė nuodų eliksyro, ji jį metė ant riedulių. Rieduliai staiga pajudėjo ir pradėjo riedėti tiesiai ant kerėtojo. Užspaustas vyras dar sugebėjo prakeikti visą miestą ir tada mirė. Netrukus po to miestas buvo užpultas, visi jo gyventojai, įskaitant princesę, išžudyti. Liko tik apleistas fortas. Sakoma, kad iki šiol šioje vietoje vaidenasi. Naktimis čia net draudžiama pasilikti.
 
  • Aokigaharos arba savižudžių miškas Japonijoje. Šimtai žmonių traukia į tamsų mišką pabaigti savo gyvenimo. Policija jau net nebeviešina, kiek kūnų čia randa, nes bijo, kad tai gali dar labiau paskatinti savižudžius. 2004 metais čia nusižudė 108 asmenys. Norėdami nors šiek tiek sumažinti savižudybių skaičių, prie miško iškabinti užrašai: „Jūsų gyvenimas jūsų tėvams yra brangi dovana“ arba „Prašome pirmiausiai pasikonsultuoti su policija, jei nuspręsite mirti“. Nieko nuostabaus, kad daugelis tiki, jog šioje vietoje vaidenasi. Legenda byloja, kad senovės Japonijoje, kilus badui, šeimos negalėjo išsimaitinti. Kai kurie buvo palikti likimo valiai Aokigaharos miške, kur mirė iš bado. Nuo tada šiame miške galima sutikti dvasių.
 
  • Iulia Hasdeu pilis Rumunijoje. Kimpinos mieste Bogdanas Petriceicu Hasdeu pastatė pilį savo devyniolikmetei dukteriai Iuliai po mirties. Gedintis tėvas savo pilį ir likusį gyvenimą paskyrė dukters atminimui saugoti. Jis susidomėjo spiritizmu ir pilyje įkūrė specialų kambarį, kuriame galėtų atlikti spiritizmo seansus, susisiekti su dukters dvasia. To kambario visos sienos buvo nudažytos juoda spalva. Kalbama, kad iki šiol pilyje vaikšto Iulios vaiduoklis. Mergina pasirodo apsirengusi balta suknele ir rankoje laikydama puokštę saulučių. O kiekvieną naktį ji groja pilyje esančiu pianinu.
 
  • Pragaro liepsnų klubas ant Monpeljė kalvos. Klubas buvo pastatytas kaip medžioklės namelis 1725 metais ir ilgainiui tapo Dublino elito susitikimo vieta, kur jie rinkdavosi ištvirkauti ir garbinti velnią. Sklando kalbos apie ten vykdavusias gyvūnų aukojimo ceremonijas, juodąsias mišias, vyrus su kanopomis, žmogžudystes.
 
  • Manilos filmų centras Filipinuose. Nors neatrodo kaip tipinė užkeikta pilis, gūdi giria ar seni griuvėsiai, tačiau šį centrą gaubia nemažiau liūdna ir šiurpi istorija. 1981 metų lapkričio 17 dieną 3 valandą ryto nukritę pastoliai gyvus palaidojo 169 darbininkus greitai džiūstančiame cemente. Devynias valandas į šią vietą nebuvo įleidžiamos pagalbos tarnybos. Ataskaitose skaičius, kiek iš tikrųjų žmonių žuvo, nurodytas nevienodas. Manoma, kad visi kūnai nebuvo išgelbėti – kai kurie taip ir liko amžiams „užbalzamuoti“ šiame šiurpiame filmų centre.
 
  • „Dragsholm Slot“ pilis Danijoje. Pilis pastatyta 1215 metais. XVI – XVII amžiuje dalis pilies buvo naudojamas kaip kilmingųjų ir bažnytinio luomo asmenų kalinimo vieta.1694 metais pilis perstatyta Baroko stiliumi ir manoma, kad jose apsigyveno net trys vaiduokliai: pilkoji dama, baltoji dama ir vieno iš kalinių, grafo Jameso Hepburno, vaiduoklis.
 
  • „Raynham Hall“ namai D. Britanijoje. Jungtinėje Karalystėje yra daugybė užkeiktų vietų. Ko gero, žymiausia yra Londono Taueris, bet jai mažai kuo nusileidžia „Raynham Hall“ dvaras Norfolko grafystėje. Kalbama, kad čia vaidenami rudoji dama, kuri taip vadinama, nes pasirodo vilkėdama rudą, brokatinę suknelę. Rudoji dama – Dorothy Walpole (1686 – 1726) dvasia. Ji buvo pirmoji D. Britanijos ministro pirmininko sesuo ir, kaip kalbama, turėjo slaptą romaną su vietiniu lordu Lordu Whartonu. Apie nesantuokinius ryšius sužinojo moters vyras ir užrakino jų namuose „Raynham Hall“. Čia ji ir mirė, o jos dvasia pasiliko klajoti po dvarą. Nuo tada rudąją damą žmonės matė daugybę kartų, o vieną kartą net buvo padaryta jos nuotrauka ir publikuota vietiniame žurnale.
 
  • „Château de Châteaubriant“ rūmai Prancūzijoje. XI amžiuje pastatytoje pilyje, bet šiurpą kelianti istorija prasidėjo XVI amžiuje ir jos pagrindiniais veikėjais tapo Jeanas de Lavalis ir jo žmona Françoise de Foix. Karalius Pranciškus I paprašė J. de Lavalio asistuoti teisme. Kartu su J. de Lavaliu atvyko ir jo žmona, kuri kažkaip sugebėjo tapti karaliaus meiluže. Moteris mirė 1537 metų spalio 16 dieną paslaptingomis aplinkybėmis. Sklando gandai, kad J. de Lavalis sužinojo apie žmonos neištikimybę ir užrakino ją jos kambaryje ir ją pamažu nunuodijo. Pasakojama, kad nuo tada, kiekvienais metais savo mirties dieną, Françoise de Foix vaiduoklis vaikšto rūmų menėmis ir koridoriais.