Romantinės komedijos daugeliui tikriausiai yra pagrindinis įkvėpimo šaltinis, kaip gyvenimui ir santykiams suteikti daugiau romantikos, aistros ir meilės. Kino ekrane viskas atrodo taip nerealu, kad net sunku patikėti. Kyla minčių, kad reikėtų tai pasistengti įgyvendinti. Tačiau pabandžius tai padaryti susiduriama su skaudžia tiesa – realybėje to nebūna.

 

"romantika"

Nuostabių ir neįtikėtinų meilės istorijų Holivude kasmet sukuriama begalė. Tikriausiai daugelis šluostėsi ašaras žiūrėdami garsiuosius filmus: „Graži moteris“, „Ketverios vestuvės ir vienerios laidotuvės“, „Tai nutiko Manhetene“, „Tegyvuoja meilė“, „Muzika ir žodžiai“, „Nemiegantys Sietle“, „Noting Hilas“… Sąrašą galima tęsti ir tęsti, ir vis tiek pabaigos bus nematyti.

 

Romantinės komedijos tapo beveik tikru šių laiku fenomenu. Tuo net šiek tiek sunku patikėti, nes šiuolaikiniai žmonės vis dažniau renkasi gyvenimą po vieną, daro karjerą, keičia parnerius kaip kojines. Tačiau nepaisant to jie tiki amžinai gyvuojančia meile. Daugelis net neįtartų, kad stiprios, energingos ir nepriklausomos moterys vakarais graudinasi žiūrėdamos filmus apie meilę arba skaitydamos romantines istorijas.

 

Šiandien, norime ar nenorime, gyvename apsupti žiniasklaidos priemonių. Tai, ką mes darome, ką galvojame, kokį gyvenimo kelią pasirenkame daugiau ar mažiau lemia įvairūs medijų kanalai. Laikraščiai, socialiniai tinklai, tinklaraščiai, televizija, radijas yra kaip niekada anksčiau paplitę. Galbūt nereikėtų labai stebėtis, kad romantinių komedijų siužetus vis dažniau bandoma perkelti į realų gyvenimą. Tiesa, ne visada sėkmingai…

 

Tačiau niekada reikėtų nepamiršti, kad romantinės komedijos – tai režisierių ir scenarijaus autorių fantazijos vaisius, neretai nieko bendro neturintis su realybe. Paprastai šios istorijos kuriamos pagal įvairių romantinių scenarijų klišes. Galima mintinai išmokti romantinių filmų veikėjų žodžius, nueiti su brangiu žmogumi į panašią, kaip rodytą filme, vietą, bet vis tiek viskas gausis kitaip ir ne visuomet gerai. Štai 10 romantinių komedijų klišių, kurios realybėje yra nelabai pritaikomos.

 

10 romantinių komedijų klišių, kurios neegzistuoja realybėje:

 
  • Įsimylėjėlius skiria visas pasaulis. Romantinės komedijos siužetas – laisvo elgesio mergina iš gatvės suvilioja klasišką, išmintingą vyrą, visišką priešingybę jai. Kai šie žmonės įsimyli, tas, kuris yra žemesniame lygyje, bando pakilti ir prisitaikyti prie savo brangiausiojo, tačiau daug klysta, atsiduria nepatogiose situacijose. Nepaisant to, tas žmogus vis tiek atrodo mielas, o situacijos, į kurias jis pakliūva – juokingos. Galiausiai jie išmoksta būti vienas su kitu ir viskas baigiasi laimingai. Realybėje tokie skirtingi žmonės, be abejo, gali susižavėti vienas kitu ir net iš pradžių jų elgesys gali atrodyti mielas ir juokingas, tačiau ilgainiui aistra išblės ir meilė subliukš kaip muilo burbulas. Priešingybės traukia, tačiau ne tiek, kad norėtųsi eiti į operą su besikeikiančia ir vulgariai besielgiančia antrąja puse arba lankytis prišnerkštuose baruose, kai antroji pusė akivaizdžiai mėgsta operą, teatrą ir kitas intelektualias pramogas.
 
  • Keistas elgesys (statyti kitą žmogų į nepatogią padėtį). Kai taip daro žavingas romantinės komedijos personažas, tai atrodo kaip idealus būdas vilioti priešingos lyties atstovus. Deja, realybėje jis turėtų priešingą poveikį (atstumtų net tą, kuris galbūt ir puoselėjo šiltus, romantinius ryšius). Keistai besielgiantys asmenys paprastai atrodo kaip tie, kuriuos kamuoja psichologinės problemos, o tai nėra idealaus kandidato į širdį bruožas.
 
  • Meilė ir neapykanta. Daugelyje romantinių komedijų galima pamatyti atvirus, tiesmukiškus, linkusius ginčytis veikėjus, kurie iš pradžių nekenčia vienas kito, bet po to įsimyli. Galiausiai pačiame ginčo įkarštyje jie pasibučiuoja ir niekada nesižvalgo atgal. Tačiau realybėje tas, kuriam jaučiama neapykanta, netampa svajonių partneriu. Net jeigu staiga pasibučiuotų, viskas baigtųsi katastrofiškai, gal net policijos nuovadoje. Bučinys nesukeltų teigiamų jausmų, o atrodytų kaip pažeminimas.
 
  • Visada buvo šalia. Romantinėse komedijoje, regis, visi turi tokį draugą, kuris amžinai būna šalia ir visada palaiko. Iš tikrųjų daugelis turi gerų priešingos lyties draugų. Tačiau nereikia pradėti fantazuoti, kad jie yra visada pasirengę padėti, nes slapta yra jus įsimylėję. Patikėjus šia pasaka paprastai laukia nusivylimas, kartėlis ir iliuzijų žlugimas.
 
  • Keistuolis ir eilinis žmogus. Romantinėse komedijose neretai pasitaiko, kad meilė įsiplieskia tarp visokių hipių, užkietėjusių svetimautojų, mizantropų ir eilinių biurų darbuotojų. Tuomet, priklausomai nuo filmo, vienas iš jų kardinaliai pakeičia gyvenimo būdą. Realybėje tokie santykiai praktiškai neturi ateities. Bendrauti su visiškai priešingu žmogumi gali būti tikra kančia.
 
  • Fizinis nesuderinamumas. Tik filmuose būna, kai gražuolės susideda su pabaisomis. Paprastai gražūs žmonės būna su gražiais žmonėmis, net jei viduje jie yra tušti. Kiekvienas pabandęs paneigti šią taisyklę, susiduria su skaudžia realybe.
 
  • Bjauriojo ančiuko virtimas gulbe. Kiek daug filmų sukurta apie tai, kai keisti, nelabai patrauklūs moksliukai tampa lyderiais ir svajonių jaunikiais arba nuotakomis. Filmo pabaigoje jie nusiima akinius gremėzdiškais rėmeliais ir tampa svajonių objektais. Tačiau aktorius besislepiantis po tais akiniais iš tikrųjų yra stulbinantis. Realybėje, ar su akiniais, ar be jų, tokio įspūdingo skirtumo nėra. Todėl reikėtų ne vaikytis nerealios svajonės, o stengtis būti savimi.
 
  • Paslaptinga tapatybė. Vienas kvailiausių komedijų scenarijų, kai kas nors bando apsimesti kažkuo, kuo nėra, kad sulauktų dominančio asmens simpatijos. Tačiau ar tikrai galima pelnyti meilę per melą. Nesąžiningumas negali būti laikomas teisingu keliu į kieno nors širdį.
 
  • Lemtingi susitikimai mažiausiai įtikėtinose vietose. Tik filmuose būna, kad žmonės savo gyvenimo meilę sutinka absurdiškiausiose situacijose, tokiose kaip sulūžę liftai, gaisras namuose, kalėjimas, purvynas ir pan. Ar tikrai reikia aiškinti, kodėl realiai tokiose situacijose neužsimegztų meilės ryšys? Greičiau jau kartu atsidurtumėte teisme, priešingose pusėse, negu plačioje viešbučio lovoje.
 
  • Bučiniai lietuje. Kad ir kaip tokios akimirkos atrodytų romantiškai ekrane, dažniausiai nuo lietaus stengiamasi kuo greičiau pasislėpti saugioje ir sausoje vietoje. Peršlapti, sušalti nori tik mažuma. Be to, lietus gali sugadinti brangų kostiumą, suknelę ar rankinę, tad tikrai nesinori, lietui lyjant, stovėti romantiškai apsikabinus.