Ar žinojote, kad gruodžio 10 dieną minima tarptautinė futbolo diena? Nėra tiksliai žinoma, kada atsirado futbolas, bet archeologiniai radiniai (įvairūs piešiniai) liudija, kad panašų žaidimą žinojo jau senovės egiptiečiai. Labiau išpopuliarėjo žaidimai su kamuoliu XII amžiaus Anglijoje, kur jie vykdavo turgaus aikštėse ir siaurose gatvelėse. O kuo naudinga žaisti futbolą?

 

futbolas

10 priežasčių žaisti futbolą:

 
  • Didina ištvermę. Bėgimas bet kokiu intensyvumo 90 min. reikalauja didelės ištvermės. Futbolininkai jos turi labai daug, nes jiems reikia nuolat keisti judėjimo intensyvumo: tai eiti, tai negreitai bėgti, tai bėgti sprintą ir taip daryti iki pat rungtynių pabaigos.
 
  • Gerina širdies ir kraujagyslių sveikatą. Vidutiniškai žaidėjas bėga 5 – 7 min. per visą žaidimą. Nuolatinis vaikščiojimas, bėgimas ristele ir trumpų nuotolių bėgimas greitina širdies ritmą, todėl tai puiki treniruotė širdžiai. Nuolatinis judėjimas stiprina širdį, neleidžia kauptis apnašoms ant koronarinių arterijų sienelių, mažina kraujo spaudimą ir padeda sudeginti kalorijų perteklių.
 
  • Mažina kūno riebalų kiekį ir gerina raumenų tonusą. Futbolas yra puikus sportas, deginantis riebalus, nes jį žaidžiant dirba visi kūno raumenys, įskaitant ir širdies. Futbolininkai žaisdami sudegina daugiau kalorijų negu tie, kurie atlieka įprastas treniruotes, nes futbolo metu atliekami tiek aerobiniai, tiek anaerobiniai pratimai.
 
  • Didina raumenų jėgą. Reikia didelės apatinės kūno dalies jėgos, norint spirti, šokinėti, pasisukti, apsisukti ir stengiantis nugalėti. Viršutinė kūno dalis naudojama, ginant kamuolį, atsilaikant prieš priešinininkus, metant kamuolį iš nuošalės ir pan. Reguliariai žaidžiant futbolą sustiprėja viso kūno raumenys.
 
  • Stiprina kaulus. Žmonėms senstant, kaulų tankis mažėja. Pakartotinės kūno svorio apkrovos žaidžiant futbolą yra puikus būdas sustiprinti skeleto sistemą. Žaidžiant futbolą visą gyvenimą, galima išlaikyti kaulus stiprius labai ilgą laiką.
 
  • Gerina judesių koordinaciją. Kadangi futbolininkui žaidžiant tenka tai eiti, tai bėgti trumpus nuotolius, tai ilgesnius, jam labai svarbu gera koordinacija. Kūno koordinacija gerinama, atliekant įvairius judesius (varantis kamuolį, darant posūkį, perduodant kamuolį ir pan.), kurie atliekami skirtingu greičiu ir kryptimis. Rankų ir akių koordinacija gerinama, kai žaidėjai spiria kamuolį ir priima kamuolio padavimą. Kuo geresnė koordinacija, tuo geresni rezultatai mače.
 
  • Gerina darbo komandoje ir dalijimosi įgūdžius. Sportinės ambicijos paprastai yra labai asmeninės, tačiau, kai visa komanda siekia bendro tikslo, tai padaryti lengviau, nes visi vienus kitus skatina ir motyvuoja. Pamokos, kurias žaidėjai išmoksta futbolo aikštėje, lieka visam gyvenimui. Mokėjimas dirbti komandoje labai padeda kasdieniniame gyvenime.
 
  • Gerina pažintinę smegenų funkciją. Futbolas gerina dėmesio koncentraciją, moko atkaklumo ir savidisciplinos, nes tai greito tempo žaidimas, kai reikia staigiai priimti sprendimus aikštėje. Net tada, kai tempas sulėtėja, žaidėjai nuolat stebi teritoriją ir strateguoja, stengdamiesi atsistoti ten, kur geriausia perduoti kamuolį ir apsiginti nuo priešininkų.
 
  • Stiprina pasitikėjimą savimi ir savivertę, padeda sumažinti nerimą. Lavinant fizinę jėgą ir ištvermę futbolininkai įgyja daugiau pasitikėjimo savimi ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Pasitikėjimas savimi ir aukšta savivertė padeda ne tik žaidžiant, bet ir mokykloje, darant karjerą, šeimoje, draugaujant. Be to, kaip ir užsiimant bet kokia kita fizine veikla, žaidžiant futbolą išsiskiria geros nuotaikos hormonai – endorfinai, kuri veiksmingai mažina stresą ir nerimą. Keletas mokslinių tyrimų parodė, kad futbolas net gali būti kartais veiksminga priemonė, gydant depresiją ir nerimo sutrikimus.
 
  • Futbolą gali žaisti bet kas ir bet kur. Futbolas nėra brangus ar retam įperkamas sportas. Viskas, ko reikia – tai erdvė ir kamuolys. Tai gana paprasta sporto šaka, kurią galima propaguoti lauke ir jau vien tai yra sveika ir naudinga.