Daugelis žmonių, kurie retai arba beveik niekada nedegina smilkalų galvoja, kad jie reikalingi tik kaip oro gaiviklis, naikinantis nemalonius kvapus. Jie net nenutuokia, kokį poveikį smilkalai gali turėti mūsų kūnui ir sielai. Net tie, kurie mėgsta deginti smilkalus nevisiškai įvertina jų poveikį fizinei ir psichologinei savijautai.

 

smilkalai

Beveik kiekvienoje religijoje ir kultūroje naudojami smilkalai, veikiantys dvasią. Nuo neatmenamų dienų gyduoliai ir liaudies medicinos žinovai naudojo smilkalus, turinčius gydomųjų galių. Vienuoliai tūkstančius metų degino smilkalus, padedančius geriau susikaupti. Menininkams smilkalai padeda tapti kūrybingesniems. Poros juos naudoja, kad sustiprintų seksualinius malonumus.

 

10 priežasčių deginti smilkalus:

 
  • Gerina dėmesio koncentraciją ir padeda susikaupti. Tam tikrų smilkalų naudojimas gali padėti aiškiau mąstyti ir pasiekti visiško sąmoningumo būseną. Tai gali pagerinti mokymosi arba darbo rezultatus. Vienuoliai šią smilkalų savybę pastebėjo jau prieš šimtus metų ir naudojo juos meditacijose valyti orui ir mintims. Juvelyrai ir kiti, kurie atlieka didelio kruopštumo ir susitelkimo reikalaujantį darbą, taip pat dažnai naudoja smilkalus, padedančius išlaikyti dėmesį, dirbant tai su, tai be mikroskopo.
 
  • Skatina kūrybingumą. Graži daina ar vaizdingas peizažas gali sužadinti vaizduotę, o malonus aromatas gali suaktyvinti kūrybinės energijos tekėjimą. Daug botaninių smilkalų kvapų gali nukelti mintis į tropines salas, atogrąžų miškus, kalnų grandinę ar kitą rojuje Žemėje. Smilkalų dvelksmas sukelti panašią į sapną būseną, kurioje išsilaisvina vaizduotė ir gali laisvai klajoti.
 
  • Sustiprina motyvaciją. Smilkalus nuo seno naudojo religiniai ir dvasiniai lyderiai, norėdami išvalyti orą ir sielą. Kai kurie smilkalai turi antibakterinį, priešgrybelinį ir kenkėjus naikinantį poveikį ir iš tikrųjų valo orą. Sakoma, kad smilkalai sustiprina pozityvią energiją ir padeda pašalinti neigiamą energiją. Švarus oras – tai kaip maistas smegenims ir kūnui, todėl sustiprėja motyvacija ir pakyla energijos lygis.
 
  • Sustiprina pasitikėjimą savimi. Dėl geresnės dėmesio koncentracijos, kūrybingumo ir motyvacijos padidėja pasitikėjimas savimi. Kai jūsų kūnas yra atsipalaidavęs, kai jūsų smegenys gali visiškai funkcionuoti, jaučiatės geriausiai ir labiau pasitikite savimi. Smilkalų deginimas prieš svarbų pasimatymą, testą ar prezentaciją gali sustiprinti pasitikėjimą savimi ir padidinti sėkmės tikimybę.
 
  • Sustiprina lytinį potraukį. Visi žino, kad feromonai yra natūralūs afrodiziakai, kurie naudojami kvepaluose, padedančiuose pritraukti priešingos lyties atstovus. Panašiai kaip afrodiziakai veikia ir smilkalai. Kvapai, kuriuos skleidžia tam tikri smilkalai, didina seksualinį apetitą ir sustiprina seksualinį potraukį. Jau žinome, kad smilkalai gerina koncentraciją ir suteikia pasitikėjimo savimi, o niekas kitas taip netraukia priešingos lyties atstovų, kaip dėmesys ir pasitikėjimas savimi. Tad net jei būdami vieni naudosite smilkalus, o paskui kitoje vietoje susitiksite su savo partneriu, jausitės labiau pasitikintys savimi ir energingesni, ir tai natūraliai labiau užves partnerį. Jeigu pora naudoja smilkalus kartu, feromonai veiks abu, todėl jie greičiausiai turės nepamirštamą laiką kartu.
 
  • Apsaugo nuo infekcijų. Daugelis smilkalų rūšių turi antibakterinį poveikį ir gali būti naudojamas dezinfekuojanti priemonė, naikinanti bakterijas. Kinijoje buvo atliktas tyrimas, kai smilkalai buvo naudojami sterilizuoti ligoninės palatą ir nustatyta, kad jie buvo tokie pat efektyvūs kaip sterilizavimas įprastomis priemonėmis, pavyzdžiui, garais. Kai aplinka yra sterili, galima išvengti infekcijų ir ligų. Daugelis žolelių, pavyzdžiui, mira, veikia antiseptiškai, todėl apsmilkytos žaizdos gali gyti greičiau.
 
  • Mažina galvos skausmus. Uoslė turi tiesioginį ryšį su smegenimis ir tam tikri kvapai gali sukelti greitą atsaką per limbinę sistemą. Tam tikri aromatai stimuliuoja smegenis ir tam tikrų cheminių medžiagų išsiskyrimą (serotonino, dopomino), kurie sukelia laimės, atsipalaidavimo ir pasitenkinimo jausmus. Kai kurių smilkalų aromatai gali atverti kvėpavimo takus arba sumažinti kraujo spaudimą, todėl gali sumažėti galvos skausmas.
 
  • Padeda įveikti depresiją. Bosvelijos dervos (frankicenso) deginimas suaktyvina vis dar ne iki galo suprastus jonų kanalus smegenyse ir palengvina nerimo ir depresijos simptomus.
 
  • Mažina nerimą ir įtampą. Raminantį smilkalai poveikį pastebėjo vienuoliai ir dvasiniai lyderiai. Kai kurie smilkalų aromatai šiek tiek sulėtina širdies ritmą ir ramina nervus. Dėl raminančio poveikio sumažėja įtampa raumenyse.
 
  • Padeda nuo nemigos. Raminantį poveikį turintys smilkalai padeda greičiau užmigti ir įveikti nemigą.
 

Pastaba! Tikrai saugūs vartoti yra tik 100 % natūralūs, augaliniu pagrindu pagaminti smilkalai. Bet kokie kiti smilkalai, kurių sudėtyje yra sintetinių medžiagų ar yra deginami, naudojant medžio anglis, gali turėti nepageidaujamą poveikį organizmui. Be to, reikia nepamiršti, kad smilkalai, nors ir gali būti veiksminga sveikatą gerinanti priemonė, turint tam tikrų sveikatos sutrikimų arba sergant kai kuriomis ligomis, gali labiau pakenkti negu padėti. Ypač didelė rizika kyla sergantiems kvėpavimo takų ligomis, astma. Jeigu kyla bent menkiausių įtarimų, reikėtų pasitarti su gydytoju ir laikytis jo nurodymų.