Sunku rasti jėgų darbui? Nuolatos vargina mieguistumas ir silpnumo jausmas? Galbūt metas išbandyti masažą. Jie nuo senų laikų garsėja, kad sumažina įtampą ir gerina sveikatą. Masažų būna pačių įvairiausių, tačiau kai kurie iš jų yra populiaresni už kitus. Iš tokios gausybės visi gali rasti kažką, kas patiks labiausiai.

 

"masažas"

  • Havajietiškas „Lomi lomi“ masažas – vienas seniausių pasaulyje. Jį atlikdamas masažo meistras minko visą kūną, skambant muzikos garsams ir naudoja specialų aliejų. Iš pradžių kūną masažuoja delnais, pirštais, paskui dilbiais ir alkūnėmis. Toks masažas ne tik atpalaiduoja įsitempusius raumenis, bet ir suaktyvina limfos tekėjimą.
 
  • Šiatsu masažas atliekamas pirštais spaudžiant biologiškai aktyvius kūno taškus. Tai tradicinis japoniškas masažas, kuris padeda panaikinti galvos skausmus, nemigą, stresą bei nuovargį.
 
  • Širodhara – tai senovinis ajurvedos metodas, vadinamas „trečiosios akies masažu“. Tokį pavadinimą jis gavo, nes meistras, atlikdamas masažą, ant kaktos (trečiosios akies) pila silpną srovelę šilto aliejaus. Daugelis išbandžiusiųjų šio tipo masažą pasakojo apie nepaprastą jausmą, kuris aplanko po seanso.
 
  • Akmenų terapijoje atpalaiduojantį poveikį suteikia temperatūros pokyčiai ant tam tikrų kūno vietų. Visų pirma karšti akmenys sušildo raumenis, paskui kūną atpalaiduoja šaltų akmenų masažas.
 
  • Egzotiškas Balio salos masažas neatsiejamas nuo aromaterapijos. Jį atliekant spaudžiami biologiškai aktyvūs kūno taškai ir ant kūno dedami šilti vaistažolių maišeliai.
 
  • Turkiškas muilinis viso kūno masažas – tai šveitimas ir masažas, suaktyvinantis limfos apykaitą organizme. Keliaujant po Turkiją būtinai reikėtų apsilankyti tradiciniame hamame arba turkiškose pirtyse. Masažas atliekamas aromatingų garų pripildytoje patalpoje, įšilęs kūnas padengiamas putomis ir išmasažuojamas patyrusio meistro rankų.
 
  • Švediškas masažas, sukurtas gydytojo P. Lingo (1776 – 1839) gali būti vadinamas populiariausiu pasaulyje. Atliekant šį masažą išmasažuojamas kiekvienas kūno raumuo, tačiau nesukeliama skausmo. Priešingai, žmogus kaip tik atsipalaiduoja.
 
  • Tailandietiškas masažas atliekamas švelniai spaudžiant biologiškai aktyvius kūno taškus, taip pat atliekamas raumenų spaudimas ir tempimas. Per Tailando masažo seansą žmogus ne tik paprasčiausiai guli, masažuotojas jį pastato į tam tikras pozas. Tikriausiai neveltui šis masažas lyginamas su joga. Skirtumas tik tas, kad visas pozas padaro kitas žmogus.
 
  • Nėščiųjų masažas skirtas besilaukiančioms moterims, norinčioms sumažinti nemalonius simptomus ir pasijusti geriau. Toks masažas sumažina patinimą, mažina nerimą, depresiją, malšina kūno skausmus. Masažas pritaikomas kiekvienai nėščiajai individualiai.
 
  • Veido masažas gerina odos būklę, gerina kraujo ir limfos tekėjimą, todėl po masažo geriau įsigeria į odą kremai, serumai ir kitos kosmetinės priemonės. Kitaip nei kūno masažą, veido masažą galima atlikti sau patiems. Viskas, ko reikia – tai geras augalinis (pavyzdžiui, kokosų) aliejus arba aliejinis serumas. Veido masažas turėtų būti atliekamas su šiltomis, švariomis rankomis, naudojant švelnų ir vidutinį spaudimą, lygiais, tęstiniais judesiais.
 

Masažas mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti. Jis greitai ir veiksmingai padeda atgauti jėgas po sunkios dienos.