Kokie turėtų būtų namai, kurių niekada nesinorėtų palikti? Pirmiausia – jaukūs. Kiekvienas jaukumą gali suprasti savaip, bet kai kurie dalykai yra universalūs.

 

namai

10 patarimų, kaip kurti namie jaukumą:

 
  • Pradėti nuo įėjimo durų ir koridoriaus. Prie durų reikėtų laikyti švarų, tvarkingą ir pernelyg numindžiotą durų kilimėlį. Linksmai atrodo ryškių spalvų durų kilimėliai, kurie tarsi kviečia užeiti į vidų. Prieškambaryje galima laikyti vazoną su lapiniu augalu. Tegul svečius ir grįžusius namo šeimininkus pasitinka sodri žaluma!
 
  • Naudotis spalvomis ir kitomis interjero dizaino gudrybėmis. Pavyzdžiui, spalvą ir dizaino elementus naudoti taip, kad pirmą kartą namuose apsilankęs žmogus, iš toli pastebėtų ryškų akcentą (piešinį ant durų, apšvietimo sistemų ornamentus ir pan.). Tokios detalės patraukia akį, suintriguoja ir norisi įdėmiau apžiūrėti butą.
 
  • Patogiai išdėstyti baldus. Nerekomenduojama baldų sustumti pernelyg arti vienas kito. Reikėtų palikti šiek tiek erdvės tarp jų, o mažesnėse gyvenamosiose erdvėse rinktis baldus, kurie nebūtų itin masyvūs ir neužgriozdintų būsto.
 
  • Auginti daug kambarinių augalų. Rinktis dekoratyvius augalus, su išskirtiniais lapais, žiedais, šliaužiojančius ir pan.
 
  • Interjere švelnias, minkštas medžiagas. Rekomenduojama rinktis pliušinius kilimėlius, pagalvėles, dedamas ant grindų ir sofos, minkštas kušetes, sėdmaišius, fotelius ir pan.
 
  • Sušvelninti griežtas linijas interjere. Tiesias, griežtas linijas padeda sušvelninti apvalūs kilimai, kiti apvalūs daiktai, pavyzdžiui, pagalvėlės, minkšti, atsainiai numesti pledai ir pan.
 
  • Personalizuoti bent vieną baldą. Pavyzdžiui, pakeisti baldų apmušalą į tokį, kuris jums labiau patiktų, labiau atskleisti asmenybę. Atėję į namus svečiai turėtų pastebėti jūsų prisilietimą namuose. Namai turėtų būti unikalūs, o ne kaip iš reklamos katalogų.
 
  • Naudoti mielas smulkmenas interjere. Tačiau su smulkmenomis reikia elgtis atsargiai: svarbu, kad jų nebūtų per daug. Smulkmenos turėtų būti subtilios ir kokybiškos, pavyzdžiui, dailios drabužių pakabos, sienų dekoracijos ir pan.
 
  • Paslėpti popierių krūvas. Krūvos senų ir naujų sąskaitų, žurnalų ir laikraščių stirtos kelia stresą ne tik patiems gyventojams, bet ir tiems, kurie apsilanko svečiuose. Tokius daiktus reikėtų laikyti tvarkingai surūšiuotus spintelėse ar stalčiuose. Nereikalingų nekaupti, išmesti arba atiduoti į makulatūrą.
 
  • Palaikyti malonų kvapą namuose. Visų pirma namuose neturi būti blogo kvapo. Jeigu yra negeras kvapas, reikėtų identifikuoti blogo kvapo šaltinį ir jo atsikratyti. Galima auginti kvapnius augalus. Kvėpinti patalpas galima specialiais namų kvapais, smilkalais ir pan.