Sniegas, šlapdriba ir ledas neturėtų sulaikyti nuo kelionių su šeima automobiliu žiemą. Svarbiausia žinoti, kaip reikia šiuo ypatingu metų laiku keliauti ir laikytis saugumo patarimų ir gudrybių! Tada jokie orų pokyčiai nesugadins nuotaikos ir smagių šeimos nuotykių.

 

10 kelionespatarimų, kaip keliauti su šeima žiemą:

 
  • Apsirengti šiltai, bet ne per daug. Be abejo, lauke šalta, bet automobilyje paprastai būna gana šilta. Automobilyje rekomenduojama nusimauti šiltas pirštines, nes su pirštinėmis sunku vairuoti, perjungti bėgius ir pan. Labai šiltos pirštinės, didžiuliai paltai apriboja judesius, todėl, jeigu kelias tolimas, aprangą rekomenduojama rinktis patogesnę vairavimui. Galima automobilyje laikyti atsarginę porą sportinių batelių, jeigu su šiltais sniego batais būtų per karšta arba nepatogu vairuoti. Jeigu keliaujama kartu su vaikais, jų taip pat reikėtų per daug neprirengti. Vaikas irgi turi jaustis laisvai ir neperkaisti.
 
  • Nuvalyti visą sniegą nuo automobilio. Visada nuvalyti visą sniegą ir ledą nuo automobilio, prieš pradedant kelionę. Nepalikti sniego ant stogo, nes šiek tiek paspaudus gazą, sniegas nuslys ant priekinio stiklo ir pablogins matomumą. Jeigu naktį numatomas sniegas, rekomenduojama nusistatyti žadintuvą šiek tiek anksčiau, kad liktų pakankamai laiko iki numatytos kelionės pradžios.
 
  • Nepamiršti pasiimti avarinio kelių ženklų rinkinio. Šiame rinkinyje kelionėms automobilyje turi visada būti smėlio arba kačių kraiko, nedidelis kastuvėlis, žibintuvėlis, ledo grandiklis arba specialus šepetėlis sniegui, lynas automobiliui tempti, pledas, vandeniui atsparios pirštinės (gali būti kumštinės), signalinė raketa, šviesą atspindintys trikampiai.
 
  • Pagalvoti, kuo užsiims vaikai kelionės metu. Nepamiršti nešiojamų įkroviklių ir baterijų elektronikos prietaisams. Pasiimti energijos suteikiančių užkandžių (baltymų batonėlių, džiovintų vaisių ir riešutų), pildomų vandens butelių, pledų, pagalvėlių, kad būtų jaukiau ant galinių automobilio sėdynių, kepurių ir pirštinių. Nepamiršti kryžiažodžių, lipdukų knygelių, spalvinimo knygelių ir pieštukų bei kitų konkrečiai vaikų amžiaus grupei rekomenduojamų žaislų.
 
  • Vykstant į slidinėjimo kurortą, neimti slidinėjimo įrangos visiems šeimos nariams. Jeigu automobilyje yra suaugusių, vaikų ir dar prikrauta daiktų iki lubų, tai kaip žiūrėti pro langą? Vykstant slidinėti su šeima slidinėjimo įrangą geriausia nuomotis, kad važiuojant automobilio būtų daugiau erdvės ir vietos.
 
  • Naudoti žieminį langų plovimo skystį. Įsitikinti, ar tikrai vasarinį langų plovimo skystį jau pakeitėte į žieminį. Žiemą visada rekomenduojama turėti specialaus skysčio spynelėms atitirpinti.
 
  • Pasidomėti orų prognozėmis. Manoma, kad kuo šalčiau, tuo pavojingesnės eismo sąlygos. Tačiau tiesa yra ta, kad patys pavojingiausi ir slidžiausi keliai, kai temperatūra yra – 2° – + 1°. Važiuodami per sniegą ir ledą automobiliai šiek tiek jį tirpdo, todėl kelio danga tampa labai slidi. Dėl šios priežasties rekomenduojama jau nuo lapkričio pasikeisti vasarines padangas į žiemines, dygliuotas, arba bent jau universalias.
 
  • Nuvežti automobilį patikrinimui. Automobiliu reikia rūpintis, jį prižiūrėti, kasmet nuvežti į servisą patikrinti ir paremontuoti net nedidelius gedimus. Ypač svarbu patikrinti padangas, ar jos tikrai pritaikytos žiemos sąlygoms. Kartą per mėnesį rekomenduojama tikrinti spaudimą padangose, kai padangos yra šaltos. Vairuojant itin ekstremaliomis sąlygomis siūloma naudoti sniego grandines, dedamas ant ratų.
 
  • Vairuoti, laikantis papildomų atsargumų priemonių žiemą. Visų pirma važiuoti lėčiau ir pritaikyti greitį prie esamų kelių sąlygų. Stabdyti iš anksto, kad automobilis tikrai sustotų laiku. Stengtis pagreitinti, sukti, stabdyti palengva. Niekada nevažiuoti labai arti kitos transporto priemonės. Išlaikyti minimalų atstumą, atsižvelgiant į slidžių kelių pavojų. Nesukti stabdant. Pirmiausiai stabdis, paskui posūkis, po to – gazas.
 
  • Naudotis žiemos akcijomis. Nepatingėkite paieškoti informacijos apie gerus sezono pasiūlymus. Žmonės, kurie ieško – visada randa. Kartais gali pasitaikyti labai gerų ekonomiškų pasiūlymų visai šeimai. Lietuviai dažniausiai slidinėja Lenkijos, Slovakijos kalnuose, Austrijos Alpėse.
 

https://rataibatai.lt/