Išsinuomojote butą, nusipirkote naują namą, o gal planuojate išsikelti gyventi į kitą miestą? Kraustantis gyventi kitur svarbiausia perkelti daiktus, kad nuostolių būtų minimaliai, ir nepadaryti žalos psichikai. Galima šį darbą patikėti profesionalams, kurie supakuos ir perveš daiktus per kelias valandas. Tačiau viską galima padaryti ir savo rankomis, o tai padaryti bus lengviau, laikantis šių patarimų.

 

kraustymasis

10 patarimų, kaip išsikraustyti be streso:

 
  • Atsikratyti nereikalingų daiktų. Neneškite į naujus namus visko, ką per daug metų sukaupėte. Interjero detalės gali netikti naujuose namuose. Jeigu jos yra geros kokybės, geriau parduoti internetu. Kai ką galima padovanoti giminėms arba labdarai. Knygų ir drabužių perteklių taip pat galima išdalyti arba parduoti draugams ir pažįstamiems. Tačiau svarbu nepamiršti, kad tai užtruks nemažai laiko, todėl tai daryti pradėti reikėtų bent savaitę prieš kraustymąsi.
 
  • Pasiruošti pakavimo medžiagas. Reikės: dėžės, maišai, žymeklis (pažymėti paketus, kad žinotumėte, kas kur yra), polietileninių maišelių, burbulinės plėvelės, putplasčio, laikraščių, popierinių rankšluosčių, tualetinio popieriaus ir kitko, kas padėtų apsaugoti trapius, dūžtančius daiktus.
 
  • Pirmiausiai rekomenduojama pakuoti drabužius ir batus, kurie netinka šiam sezonui, knygas, dekoro elementus, teniso raketes, slides, žūklės reikmenis ir pan. Paskutinius pakuoti kasdieninius drabužius ir batus, indus, kosmetiką, asmeninės higienos priemones ir produktus. Toks pakavimo eiliškumas užtikrins, kad niekada neliksite be būtiniausių daiktų.
 
  • Baldus ir kitus daiktus rekomenduojama išardyti ir vėl sudėti naujoje gyvenamojoje vietoje. Baldus ir kitus didelius daiktus patogiau gabenti dalimis.
 
  • Neretai persikraustant nukenčia elektros prietaisai (šaldytuvas, viryklė, indų plovyklė ir skalbimo mašina), todėl juos gabenti reikia itin atidžiai. Juos visų pirma reikia padengti putplasčiu, apklijuoti lipnia juosta arba apvynioti paklodėmis.
 
  • Knygos ir žurnalai yra sunkiai transportuojami daiktai. Svarbiausia nekrauti jų į dideles dėžes (nepakelsite). Pakuoti juos kaip ryšulius su kitais daiktais. Augalus gabenti atvirose dėžėse, tarpus tarp vazonų užpildyti laikraščiais.
 
  • Trapius daiktus (pavyzdžiui, lėkštes) apvynioti laikraščiais arba popieriniais rankšluosčiais keliais sluoksniais. Sunkesnius daiktus dėti į apačią, lengvesnius – į viršų. Tarpus užpildyti laikraščiais. Ant dėžių užrašyti: „Atsargiai! Stiklas!“.
 
  • Rasti patikimą krovinių vežėją. Paskambinti kelioms bendrovėms ir palyginti paslaugų kainas ir sužinoti, kokias siūlo garantijas. Jeigu nenorima kreiptis į krovinių vežėjus, galima parašyti draugų ir pažįstamų, kuriems yra tekę keltis gyventi iš vienos vietos į kitą, pagalbos.
 
  • Vertingus daiktus, dokumentus ir viską, ko nenorite patikėti svetimiems, sudėti į dėklą ir nešiotis su savimi. Atsiminti, kad krovinys gali vėluoti, todėl turėti atsarginį būtiniausių daiktų ryšulėlį (patalynės komplektas, dantų pasta, rankšluosčiai, drabužiai persirengti), kurį taip pat neštis su savimi.
 
  • Prieš kraustymąsi išmatuoti naujų namų durų aukštį ir plotį ir įsitikinti, kad pro jas bus galima pernešti baldus. Ant durų užklijuoti juosteles, kad neliktų įbrėžimų. Išvalyti koridoriaus kampus, pašalinti nereikalingus daiktus ir atlaisvinti vietą. Iš anksto suplanuoti, kur kas stovės. Dėžes galima pažymėti spalvomis (pavyzdžiui, raudonos spalvos dėžėse – daiktai, skirti miegamajam, mėlynos – virtuvei ir pan.).