Dauguma ginčų prasideda dėl nuomonių nesutapimo. Įdomu, ar apskritai yra būdas, kaip nekonfliktuoti? Kaip nėra namų be dūmų, taip nėra ir porų, kurios niekada nesiginčija. Tačiau net didžiausią ginčą galima užglaistyti, susitaikyti ir toliau mylėti vienas kitą.

 

10 patarimų, kaip greitai susitaikyti po ginčo:

 

santykiai

  • Suskaičiuoti iki 10. Skamba kaip vaikiškas patarimas, bet jis tikrai veikia! Išgirdę kažką, kas jums nepatinka ar su kuo nesutinkate, pabandykite giliai įkvėpti ir suskaičiuoti iki 10. Juk iš tiesų nenorite įžeisti partnerio kivirčo įkarštyje!
 
  • Sugalvoti įspėjamąjį „Stop“ ženklą. Kai nuomonių nesutapimas pasiekia aukščiausią tašką, labai svarbu laiku sustoti ginčytis ir panaudoti iš anksto jūsų sugalvotą įspėjamąjį „Stop“ ženklą. Tai gali būti koks nors gestas ar juokinga frazė. Tokiu būdu parodysite partneriui, kad beveik perpildėte kantrybės taurę ir laikas šiek tiek apsiraminti.
 
  • Nesistengti laimėti. Juk ne to norite! Neturite visada būti teisūs. Ginčijantis su mylimais žmonėmis nėra tokio dalyko, kaip teisioji ir neteisioji pusės. Net jei kažkuo esate tvirtai įsitikinę, kai ginčijatės, reikėtų prisiminti, kad nuslūgus pykčiui tai net nebeatrodys taip svarbu. Pabandykite tai ir pamatysite skirtumą.
 
  • Dėl kai kurių dalykų paprasčiausiai neverta ginčytis. Visiškai normalu turėti skirtingas nuomones, ypač tada, kai reikia priprasti gyventi su kitu žmogumi. Yra dalykų, dėl kurių net neverta diskutuoti, nes ilgainiui jie sukels tik stresą ir apmaudą. Reikėtų išmintingai pasirinkti apie kuriuos dalykus verta diskutuoti, kam verta skirti savo brangų laiką, o kokie dalykai yra neverti dėmesio.
 
  • Apkabinti partnerį. Ginčo metu mažiausiai ko norisi – tai fizinio kontakto su žmogumi, kuris yra prieš jus. Tačiau bet kokie prisilietimai padeda prisiminti, kaip labai mylite šį žmogų ir kaip norite būti kartu su juo. Nebijokite paprašyti apkabinimo ir patys apkabinkite, kai padėtis tampa sunkiai valdoma. Tai gali padėti išvengti dar didesnio ginčo.
 
  • Padaryti ką nors neįmanomo. Reikėtų pripažinti, kad mes linkę interpretuoti viską, ką mūsų partneriai daro ir sako, yra susiję su jų praeitimi ir tai dažnai reiškia neigiamus dalykus. Jeigu jis neplauna indų, tai dėlto, kad jis niekada iki šiol nepadėdavo virtuvėje. Jeigu jis pamiršta svarbią progą, tai dėlto, kad jam niekada labai nerūpėjo jūsų santykiai. Pabandykite padaryti kai ką „neįmanomo“: pabandykite suprasti, kodėl jis taip jaučiasi ir viskas gali pasikeisti.
 
  • Nieko tokio eiti miegoti susipykus. Nepriklausomai nuo to, ką galvojate, santykių konsultantai yra įsitikinę, kad nebūtina susitaikyti po ginčo tą pačią dieną. Skirkite laiko atsigauti, pailsėti ir pasistenkite iš ryto atsikelti anksčiau. Nesijaudinkite: nieko blogo nenutiks jūsų santykiams per naktį.
 
  • Pasitelkti humorą. Netikėtai papasakotas linksmas anekdotas gali padėti išsklaidyti įtampą ir slogią nuotaiką. Tačiau venkite būti ironiški ir žiaurūs partneriui. Padėtį pataisyti gali padėti ir vienas nekaltas gestas ar juokingas žodis.
 
  • Turėti savo poziciją. Kur yra du žmonės, ten yra ir dvi pozicijos, dėl kurių ir kyla ginčai. Tuo metu, kai giliai kvėpuojate ir skaičiuojate iki 10, pabandykite pamąstyti apie tai, kodėl jaučiate pyktį ir kas sukelia diskomfortą. Nebijokite prisiimti atsakomybę!
 
  • Padaryti kažką malonaus. Aplinka, kurioje esate jūs su partneriu, daro įtaką jūsų santykiams. Negatyvi atmosfera gali greitai sukelti nesutarimus ir didelį ginčą. Jeigu esate alkanas arba jeigu šalia yra daug žmonių ir dėl triukšmo neįmanoma susikalbėti, įtampa dar labiau išauga. Pabandykite pagalvoti, ką galėtumėte padaryti malonaus, kad nuotaika šiek tiek pagerėtų (pavyzdžiui, galbūt kartu išgerkite skanaus gėrimo). Tai padės jums abiems suprasti, kad dabar nėra tinkamas laikas ginčytis: dabar laikas valgyti vakarienę ir atsipalaiduoti.