Šarminė dieta labai populiari tarp užsienio įžymybių. Teigiama, kad jos laikosi Holivudo aktorės Gwyneth Paltrow ir Kate Hudson, legendinės merginų grupės „Spice Girls“ narė ir drabužių dizainerė Victoria Beckham ir modelis Kelly Ripa. Beveik visas maistas, kurį mes suvalgome, po to, kai yra suvirškinamas ir įsisavinamas, pradeda išskirti arba rūgštinę arba šarminę bazę (bikarbotantą) į kraujotaką. Grūdai, mėsa, žuvis, paukštiena, vėžiagyviai, sūris, pienas ir druska sukuria rūgštinę terpę. Jeigu tokių produktų vartojama labai daug, organizmas tampa per daug rūgštinis, jame sumažėja mineralų. Ilgainiui, nepapildžius mitybos šarminiais produktais (pirmiausiai daržovėmis ir vaisiais) gali susilpnėti kaulai, sąnariai ir raumenys, atsirasti širdies sutrikimų, diabetas ir inkstų ligos bei kitos sveikatos problemos. Kitais žodžiais tariant, gera sveikata ir net ilgaamžiškumas priklauso nuo rūgščių ir šarmų pusiausvyros organizme.

 

sarmai

10 patarimų, kaip atkurti šarmų ir rūgščių pusiausvyrą:

 
  • Valgyti daug vaisių ir daržovių. Tai vienas geriausių dalykų, kuriuos kiekvienas gali padaryti dėl savo kūno! Šaldytuve visada galima laikyti dubenį su supjaustytais ir paruoštais vartoti vaisiais bei daržovėmis. Matomoje namų vietoje taip pat padėti lėkštę su visų vaivorykštės spalvų vaisiais. Salotų valgyti per pietus ir vakarienę. Pasirūpinti, kad namie visada būtų salotų mišinys, kurį bet kada būtų galima sumaišyti su pomidorais, agurkais ir alyvuogių aliejumi.
 
  • Valgyti 80 % šarminių ir 20 % rūgštinių produktų. Tai yra sveikos mitybos pagrindas.
 
  • Maistą gerai sukramtyti. Seilės yra šarminės, o žmogaus organizmas jų per dieną išskiria maždaug 7,5 l seilių.
 
  • Išgerti 2 – 3 l gryno vandens. Geriausia gerti šaltinio vandenį. Tačiau tinka ir vandentiekio vanduo, jeigu jis yra patikrintas ir pripažintas kaip saugus vartoti. Užtenka vartoti daugiau vandens, kad organizmas pašalintų toksinus ir pagerintų savijautą.
 
  • Organizmas geriau funkcionuoja, kai gauna daugiau deguonies. Kvėpuokite, kad turėtumėte daugiau energijos. Kvėpavimo procesai suaktyvina rūgščių cirkuliaciją organizmą. Kvėpuoti reikia giliai pilvu. Geriausia taisyklingo kvėpavimo išmokti jogos pamokose. Ten, kur nėra pašalinių dirgiklių, galima sukoncentruoti dėmesį tik į kvėpavimą ir kvėpuoti giliai bei švelniai. Praktikuoti tai kasdien, kol toks kvėpavimas taps natūraliu įpročiu.
 
  • Vengti šlamštmaisčio, kuriame yra daug dirbtinių saldiklių, konservantų, dirbtinių cheminių medžiagų ir maisto dažų, nes jie labai rūgština organizmą. Organizmas yra labai apkraunamas, kai jam reikia bandyti pašalinti kartu su tokiu maistu gaunamus toksinus.
 
  • Rasti būdų, kaip atpalaiduoti kūną ir sielą. Rekomenduojama klausytis paukščių giesmių arba atpalaiduojančios muzikos, medituoti, pasivaikščioti gamtoje. Kitaip tariant, daryti viską, kad padeda jums visiškai atsipalaiduoti.
 
  • Daugiau laiko praleisti natūralioje dienos šviesoje. Kiekvienai gyvai būtybei reikia saulės šviesos. Reikėtų dažniau eiti pasivaikščioti, atitraukti užuolaidas ir žaliuzes, anksčiau eiti miegoti, kad galėtumėte keltis kartu su patenkančia saule.
 
  • Pakankamai miegoti. Kai trūksta miego, kūnas ir protas būna pavargęs, išsekęs ir nelaimingas.
 
  • Prisiminti, kad rūgščių susidarymą skatinantis maistas ne visada yra blogis! Jokiu būdu nereikėtų manyti, kad būtinai reikia išmesti iš dienos valgiaraščio visus organizmą rūgštinančius maisto produktus. Jie lygiai taip pat mums reikalingi kaip ir šarminiai, svarbiausiai tik atrasti pusiausvyrą! Organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyrą atkurti galima tiesiog ryte išgeriant stiklinę vandens su šviežių citrinų sultimis!