Šalta žiema gali būti labai jaukus laikas būti namie, apsiklojus šiltu pledu ir gurkšnojant karštą šokoladą ar arbatas. Šalta, snieguota žiema gali būti idealus laikas žiemos pramogoms: slidinėjimui nuo kalnų, čiuožinėjimui su pačiūžomis, sniego senių lipdymui ir kt. Tačiau vieną minusą šaltukas turi – jis kanda skruostus ir įelektrina plaukus. Tad ką daryti, kad žiema, praeitų, nepalikdama pėdsakų veide ir plaukuose?

 

oda

10 patarimų, kaip apsaugoti odą ir plaukus žiemą:

 
  • Vengti karštos vonios. Nors žiemą, grįžus namo, ir labai vilioja pagulėti karštoje, aromatinėje, putų vonioje, to dermatologai nerekomenduoja daryti. Vonioje, žinoma, galima gulėti, bet vanduo neturi būti labai karštas. Geriausia, jei vanduo yra tik maloniai šiltas, drungnas, nes tada oda nepraranda visų natūralių savo aliejų, kaip atsitinka, maudantis karštoje vonioje ir oda tampa niežtinti ir labai sausa. Jeigu vis dėlto labai norisi šiek tiek šiltesnio vandens, tai bent jau nepamirškite įpilti šiek tiek kokosų, alyvuogių ar sezamų aliejaus į vonią. Tik atsargiai: tokioje vonioje labai lengva paslysti ir susižeisti!
 
  • Drėkinti odą iš karto po maudynių duše ar vonioje. Reikėtų niekada nepamiršti kūno odos patepti drėkinančia priemone iš karto nusiprausus, kol oda dar šiek tiek drėgna. Tai užtikrins, kad drėgmė odoje bus tarsi užrakinama, sudrėkinta, minkšta ir švelni.
 
  • Šveisti ir dar kartą šveisti. Šveitimo meto pašalinamos negyvos odos ląstelės, todėl gali atsirasti naujos, oda gali kvėpuoti ir geriau įsisavinti toliau naudojamų kosmetikos priemonių veikliąsias medžiagas. Rekomenduojama odą šveisti 1 – 2 kartus per savaitę, norint padėti odai atsinaujinti.
 
  • Nepamiršti kiekvieną vakarą naudoti naktinį kremą. Tegul tampa tai jūsų naujuoju grožio puoselėjimo ritualu (jeigu dar netapo). Rekomenduojama rinktis kremus be kvapiųjų medžiagų ir parafino. Kuo mažiau konservantų, kuo trumpesnis kremo galiojimo laikas – tuo geriau odai.
 
  • Sveikai maitintis. Rekomenduojama rinktis sezonines daržoves: bulves, batatus, morkas, kopūstus, burokėlius, džiovintus ir šaldytus vaisius ir uogas, riešutus ir kt. Nepamiršti raugintų maisto produktų (raugintų kopūstų, jogurto, kefyro ir kt.) Tokia mityba ne tik padės pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę, bet ir sustiprins imuninę sistemą (padės išvengti peršalimo ligų ir gripo).
 
  • Nepamiršti gerti daug vandens. Šaltuoju metų laiku labai svarbu gerti pakankamai vandens, nes šiuo metu daugiau laiko praleidžiama šildomose patalpose, o šildytuvai, radiatoriai mažina drėgmės lygį aplinkoje ir skatina odos, plaukų ir nagų šiurkštumą bei būklės pablogėjimą.
 
  • Rūpinti pėdomis. Kiekvieną vakarą šaltuoju metų laiku rekomenduojama pėdas gausiai ištepti kremu ir apsimauti medvilnines kojines. Tai apsaugos pėdų ir kulnų odą nuo skilinėjimo. Geresnį poveikį turi kremai su pieno rūgštimi. Papildomai galima dėti kamparo, kuris šveičia ir puoselėja odą.
 
  • Nedžiovinti plaukų džiovintuvu. Itin šaltomis dienomis rekomenduojama trinkti plaukus vakare, likus porai valandų iki miego, kad plaukai spėtų visiškai išdžiūti. Nerekomenduojama naudoti plaukų džiovintuvą, kuris dar labiau išsausins plaukus, kuriuos ir taip pažeidė šaltis, vėjas, sniegas ir šlapdriba. Jeigu būtina džiovinti su džiovintuvu, prieš tai naudoti nuo karščio saugančias priemones (serumus, aliejus).
 
  • Naudoti namines priemonės grožiui puoselėti, kurios padeda. Paimti šiek tiek varškės tiesiai iš šaldytuvo ir užtepti ant išsausėjusios, šiurkščios ar išbertos odos. Jeigu oda labai sausa, prieš tai varškę sumaišyti su 2 – 3 šaukštais glicerino ir palikti apie 20 minučių, o tada nuplauti veidą su rožių arba grynu vandeniu. Po procedūros oda atrodys sveikesnė ir minkštesnė.
 
  • Naudoti vitamino E kapsules. Paprasčiausiai prapjauti vieną kapsulę ir jos turiniu patepti sausą, brandžią odą. Palikti 20 minučių ir po to aliejaus perteklių nuvalyti švelnia, medvilninės medžiagos skiaute.