Kuo kvepia ruduo? Tikriausiai daugelis atsakytų, kad obuoliais, moliūgų pyragu ir cinamonu. Rudens kvapas jaukus ir šiltas, primenantis, kaip gerą šaltėjančiais vakarais grįžti namo, apsigaubti pledu ir, gurkšnojant žolelių arbatą, skaityti gerą knygą. Tegul šį rudenį jūsų namai pakvimpa moliūgų, cinamono ir obuolių aromatu.

 

10 patarimų, kad namuose kvepėtų rudeniu:

 

rudens aromatai

  • Namų kvėpinimas garais iš verdančio puodo. Į puodą su vandeniu sudėti apelsinų skiltelių, obuolių griežinėlių, cinamono lazdelių, žvaigždinio anyžiaus, imbiero, kardamono ankščių, gvazdikėlių ir apelsinų žievelių. Mišinį virinti ant mažos ugnies iki kelių valandų. Kai išgaruoja didžioji dalis vandens, įpilti dar.
 
  • Namus papuošti rudenėlio girliandomis. Džiovintas apelsinų skilteles, lauro lapus ir cinamono lazdeles galima suverti ant virvelės ir pakabinti virš židinio. Tokia namų puošmena ne tik suteiks jaukumo gyvenamosioms patalpos, bet ir skleis švelnų, malonų aromatą.
 
  • Įprastus desertus rudenį iškeisti į namuose keptus obuolius. Keptus obuolius galima įdaryti įvairiais priedais (pavyzdžiui, varške su razinomis arba javainiais). Keptus obuolius galima patiekti su ledais arba plakta grietinėle.
 
  • Patiems pasigaminti rudens kvapo žvakę. Moliūgų pyragui naudojami prieskoniai – rudens aromatų topas. Tokio aromato žvakių galima įsigyti daugelyje prekybos vietų, tačiau nesunku pasigaminti ir patiems. Be to, juk turėti rankų darbo daiktą yra daug smagiau. Tokios namų gamybos žvakės gali užtekti visam rudeniui. Į puodą įpilti alyvuogių arba riešutų aliejaus ir virinti ant mažos ugnies. Kai užvirs, įdėti prieskonių mišinio moliūgo pyragui (cinamono, muskato, imbiero, gvazdikėlių) ir išmaišyti. Supilti į stiklainį ir palikti 2 dienoms, kad atsiskleistų aromatai. Vašką supjaustyti ir išlydyti. Žvakės stiklainėlio dugne pritvirtinti dagtį su lipnia juosta. Įpilti 2 šaukštus aliejaus su prieskoniais. Užpildyti stiklainį lydytu vašku ir išmaišyti su aliejumi. Padėti į šaldiklį 20 minučių arba į šaldytuvą valandai, kad sustingtų. Po to žvakę galima deginti ir mėgautis moliūgų pyrago aromatu.
 
  • Namų dekoracija su žvakėmis ir kavos pupelėmis. Nusipirkite keletą cinamono arba vanilės kvapo arbatinių žvakučių. Sudėkite jas į stiklines. Įberkite kavos pupelių ir papuoškite tokiomis degančiomis, aromatingomis žvakidėmis namus.
 
  • Patiems pasigaminti kvapnų knygos žymeklį. Jeigu mėgstamiausia rudens tradicija yra susirangyti lovoje su gera knyga, pasigaminkite kvapnų knygos žymeklį. Tiesiog užlašinkite ant odinių ar veltinių knygos žymeklių rudens aromato eterinių aliejaus mišinio. Keli pasiūlymai: apelsinų prieskonių (gvazdikėlių, cinamono, saldžiųjų apelsinų eteriniai aliejai), rozmarinų ir čiobrelių (rozmarinų, citrinų, čiobrelių eteriniai aliejai), imbierinių rožių (imbierų, gvazdikėlių, rožių eteriniai aliejai), kedrų ir pušų (citrinų, kedrų, pušų eteriniai aliejai).
 
  • Džiovintų vaisių, žolelių ir prieskonių popuri. Tai, ko gero, seniausias būdas, kaip pakvėpinti patalpas. Tačiau tikrai veiksmingas. Juk laiko patikrinti dalykai visada yra geriausi. Džiovinti vaisiai su riešutais, gėlių žiedais ir prieskoniais atrodo itin dekoratyviai stikliniame inde ant stalo ar spintelės.
 
  • Patiems pasigaminti rudens aromato muilo. Tiesiog išlydyti vaikišką, bekvapį muilą ir sumaišyti jį su cinamonu, muskatu, imbieru arba kitais prieskoniais. Galima naudoti mėgstamus eterinius aliejus. Supilti į formeles ir palikti, kad sustingtų. Paskui išimti supjaustyti muilą gabalėliais. Garantuojama, kad kiekvieną kartą plaudamiesi rankas su šiuo muilu nusišypsosite!
 
  • Pasigaminti cinamono ir obuolių sirupo. Išsivirkite obuolių sirupo su cinamonu ir juo gardinkite pusryčių skrebučius, blynus, košes ir ledus.
 
  • Patobulinti pušies kankorėžius. Kankorėžius paprastai pakvėpinti mėgstamais eteriniais aliejais. Jie labai gerai sugeria ir išlaiko kvapus. Aromatingus kankorėžius padėti į knygų lentyną. Tegul nuo jų pakvimpa knygos ir visas kambarys!