Uodai išgyvena misdami žmonių ir gyvūnų krauju. Savo plonu, aštriu ir pailgu „snapu“ jie praduria odą ir prisisiurbia kraujo. Kadangi dūris yra labai mažas, mes jo net nejaučiame. Skausmas, niežulys, patinimas prasideda šiek tiek vėliau. Kartais uodų įkandimas gali sukelti infekciją, o  lankantis egzotiškuose kraštuose, net tokias pavojingas ligas kaip maliarija, dengė karštligė, zika virusas ir kt. Uodų įkandimų išvengti gali padėti tinkama apranga (ilgos rankovės, kelnės). Tačiau, jei uodai vis dėlto sukanda, yra natūralių priemonių, kurios gali padėti!

 

uodai

10 patarimų, ką daryti, jei sukando uodai:

 
  • Ant uodo įkąstos vietos uždėti žaliosios arbatos kompresą arba patepti antihistamininiu tepalu.
 
  • Patinusią vietą patepti medumi, kuris turi priešuždegiminių ir antiseptinių savybių. Tačiau su medumi geriau tepti tada, kai jau esate viduje, nes saldus medaus aromatas pritraukia dar daugiau vabzdžių.
 
  • Vabzdžių sugeltas vietas apklijuoti medicininiu pleistru arba paprasčiausia lipnia juostele: tai primins, kad įkandimo vietų negalima kasytis. Svarbu, kad pleistrai neprisiklijuotų per stipriai, nes nuplėšus pleistrą galima pažeisti odą ir gali kilti infekcija.
 
  • Sakoma, kad tikrasis alavijas ištraukia geliančias medžiagas iš odos. Alavijas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, mažina niežulį. Rekomenduojama alavijų gelį laikyti šaldytuve – tada jis maloniai vėsins ir ramins sudirgusią odą.
 
  • Medicininis alkoholis, hamamelių vanduo, arbatmedžių aliejus ir rankų dezinfekavimo skystis taip pat mažina skausmą, patinimą ir saugo nuo infekcijos.
 
  • Niežulį, patinimą, uždegimą mažina ir bazilikas. Tereikia vabzdžių sugeltą vietą patrinti šviežio baziliko lapeliu. Geriausia, kad ši priemonė tinka ir jautriai vaikų odai.
 
  • Sutrinti aspirino tabletę, sumaišyti su vandeniu ir gauta košele tepti vabzdžių sugeltas odos vietas. Aspirino sudėtyje yra salicilo rūgšties, kurie pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu.
 
  • Burnos skalavimo skystis taip pat malšina niežulį ir patinimą. Taip yra dėlto, kad skystyje yra mentolo, kuris ramina odą ir malšina niežulį.
 
  • Avižinių dribsnių ir vandens košelė taip pat gali būti išoriškai naudojama mažinti niežulį ir patinimą. Jeigu kūnas gali sugeltas uodų ir kitų vabzdžių, galima net pagulėti raminančioje, šiltoje vonioje, kurioje įpilta puodelis avižinių dribsnių.
 
  • Sodos tikriausiai galima rasti visuose namuose. Ji ne tik padeda iškilti pyragams ir išvalyti vamzdžius, bet ir mažina skausmą bei patinimą, sukandus vabzdžiams. Sodą sumaišyti su vandeniu, kad gautųsi košelė ir tepti pažeistas odos vietas.