Kosmetikos produktus parduodanti pramonė pasaulyje kasmet uždirba milijonus litų. Jos siūlomomis priemonėmis besinaudojantys žmonės tikisi, kad šios padės išlikti gražiems ir jauniems. Neverta švaistyti pinigų – išsaugoti šias vertybes gali padėti ir natūralūs produktai, kainuojantys kur kas pigiau.

 

baltasis molis

1. Baltasis molis – lygiai odai

 

Jeigu oda atrodo pavargusi ir praradusi jaunatviškumą, metas išbandyti baltojo molio kaukes. Molį reikia sumaišyti su šlakeliu vandens, ir veido kaukė paruošta. Ši priemonė pagreitina kraujotaką, todėl odos ląstelės sparčiau aprūpinamos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Tai skatina jų regeneraciją. Dėl to oda tampa skaistesnė, švelnesnė ir lygesnė. Teigiama, kad baltasis molis slopina uždegimus, todėl jį patariama naudoti asmenims, turintiems probleminę ir jautrią odą. Naudingas ir riebios odos savininkams, nes valo užsikimšusias poras, saugo nuo spuogų atsiradimo.

 

2. Ricinos aliejus – kerinčioms blakstienoms

 

Norintys ilgų, tankių ir kerinčių blakstienų turėtų išbandyti ricinos aliejaus galią. Kasdien prieš einant miegoti juo reikia patepti švarias blakstienas. Sakoma, kad rezultatas pastebimas jau po kelių savaičių. Blakstienos pradeda sparčiau augti, tampa stipresnės, tankesnės ir ilgesnės. Toks jų stiprinimo būdas itin rekomenduojamas moterims, neapsieinančios be tušo. Jame esančios cheminės medžiagos alina blakstienas, todėl jas būtina stiprinti. Jeigu turite retus antakius, juos taip pat galima tepti ricinos aliejumi.

 

3. Rozmarinų eterinis aliejus – žvilgantiems plaukams

 

Ši priemonė jau nuo seno naudojama plaukams stiprinti, taip pat dedama į šampūnus ir balzamus. Rozmarinų eterinį aliejų itin paprasta naudoti. Reikia tik kelis jo lašus įlašinti į įprastą plaukų šampūną, balzamą arba kaukę. Šis natūralus produktas stiprina plaukų šaknis, todėl pagreitina jų augimą. Itin tinka pažeistiems, ploniems plaukams. Rozmarinų eterinis aliejus suteikia jiems apimties ir žvilgesio. Tinka turintiems jautrią galvos odą, nes kovoja su uždegimais, egzema, dermatitu. Padeda išvengti pleiskanų atsiradimo.

 

4. Jūros druska – tvirtiems nagams

 

Jūros druskos vonelės – paprastas, pigus ir veiksmingas būdas turėti stiprius ir dailius nagus. Reikia 1–2 šaukštus druskos ištirpinti 500 ml šilto vandens, į gautą tirpalą įmerkti pirštus ir laikyti apie 15 min. Tuomet nusausinti ir patepti kremu. Jūros druskoje gausu mineralų, stiprinančių nagus ir skatinančių jų augimą. Todėl jie tampa ne tik tvirtesni, bet ir sveikesni. Ši natūrali priemonė tinka turintiems lūžinėjančius, besisluoksniuojančius nagus.

 

5. Aitriosios paprikos – gražioms kūno linijoms

 

Jeigu yra galimybė, derėtų retkarčiais valgyti aštrų maistą, gardintą aitriąja paprika. Ugninė prieskoninė daržovė – puikus kapsicino šaltinis. Ši medžiaga greitina medžiagų apykaitą, todėl padeda valyti organizmą ir atsikratyti nereikalingo svorio, nes spartina riebalų deginimą. Be to, teigiama, kad kapsicinas slopina alkio jausmą. Maža to, aitriosios paprikos padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

 

6. Žalioji arbata – kovai su raukšlėmis

 

Šią arbatą sveika ne tik gerti, bet ir naudoti jos nuovirą odai valyti. Reikia užplikyti arbatą, tuomet atvėsinti. Vatos diskelius pamirkyti gautame nuovire ir jais nuvalyti veido odą. Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, saugančių nuo žalingo aplinkos poveikio. Todėl oda lėčiau sensta ir atsiranda mažiau raukšlių. Teigiama, kad šis natūralus produktas saugo elastingumą ir skatina kolageno gamybą.

 

7. Arbatmedžių eterinis aliejus – nuo spuogų

   

Nors spuogai įprastai kamuoja jaunystėje, kai kuriuos žmones jie vis dar erzina sulaukus netgi brandaus amžiaus. Šiuos nenaudėlius gali padėti įveikti arbatmedžių eterinis aliejus. Jis saugo nuo įvairių bakterijų, todėl neleidžia odos uždegimams plisti ir spuogams atsirasti. Taip pat padeda gydyti jau iškilusius spuogelius. Nerekomenduojama tepti ant veido gryno aliejaus, nebent tik ant paties spuogo. Geriau kelis lašus šios priemonės įlašinti į kremą ar veido prausiklį.

 

8. Kavos tirščiai – celiulito priešas

 

Jeigu esate kavos mėgėjai, turėtumėte išmokti išnaudoti jos visus privalumus. Pasimėgavus aromatingu gėrimo puodeliu, nevalia išmesti jo tirščių. Jie gali pasitarnauti kaip puikus kūno šveitiklis, mažinantis atsiradusį celiulitą. Kelis šaukštelius kavos tirščių reikia sumaišyti su alyvuogių aliejumi arba natūraliu medumi ir gautu mišiniu masažuojamaisiais judesiais ištrinti kūną. Palaikyti kelias minutes ir nuplauti šiltu vandeniu. Tokią procedūrą kartoti 1–2 kartus per savaitę. Oda taps elastinga jau po kelių šveitimų.

 

9. Juodųjų sezamų sėklų aliejus – nuo žilų plaukų

 

Žili plaukai – neatsiejamas senatvės požymis. Norint jį atitolinti, patariama plaukus lepinti juodųjų sezamo sėklų aliejaus kaukėmis. Jį reikia šiek tiek pašildyti, juo gausiai ištepti šaknis, galiukus ir palaikyti apie 20 min. Tuomet ištrinkti plaukus įprastu šampūnu. Šiame aliejuje esančios medžiagos ne tik saugo nuo ankstyvo žilimo, bet plaukai labiau žvilga ir tampa stipresni.

 

10. Citrinos – suskeldėjusiai kulnų odai gydyti

 

Dažniausiai pažeistus kulnus skauda, taip pat gali netgi atsirasti infekcija. Tačiau to išvengti gali padėti šviežiai spaustos citrinų sultys. Jeigu įtrūkimai nėra gilūs, jomis galima tepti pažeistus kulnus. Tačiau jei gilesni, derėtų pėdas mirkyti vonelėse. Reikia 10 l vandens sumaišyti su 100 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių. Tai padės suminkštinti suragėjusią odą, pagreitins ląstelių regeneraciją ir padės apsaugoti nuo skausmingų įtrūkimu. Kulnus taip pat reikėtų nušveisti švelniu brūžikliu ir patepti kremu.

 

Specialistės komentaras

Kosmetologė Evelina Gesevičiūtė

 

Veido odą naudinga palepinti avokadų aliejumi, kuriame gausu vitamino E, padedančio ląstelėms atsinaujinti ir skatinančio kolageno gamybą. Šis natūralus produktas lygina odą ir stabdo jos senėjimą. Taip pat patarčiau valgyti daugiau lašišos, kuri yra puikus antioksidantų šaltinis. Jie padeda užkirsti kelią raukšlių susidarymui ir lėtina organizmo senėjimo procesus. Be galo vertingi migdolai ir jų aliejus. Šiuose riešutuose apstu vitaminų A, B ir E, mineralinių medžiagų, baltymų. Todėl migdolų aliejus drėkina odą, padeda išvengti inkštirų ir spuogų. Geriausia naudoti gryną migdolų aliejų.

 

ĮDOMU

 
  • Dažniausiai kosmetikos pramonėje naudojamas baltasis molis.
  • Kleopatra blakstienas lepino ricinos aliejumi.
  • Žodis rozmarinus, išverstas iš lotynų kalbos, reiškia rūkas virš jūros.
  • Viduramžiais druska buvo tokia brangi, kad ją vadino baltuoju auksu.
  • Sakoma, kad aitriosios paprikos veikia kaip afrodiziakai.
  • Įrodyta, kad žalioji arbata apsaugo nuo stemplės vėžio.
  • Arbatmedžių eterinis aliejus Vakarams pristatytas 1732 m., kai kapitonas James’as Cook’as keliavo aplink pasaulį ir parsivežė šį natūralų produktą iš Australijos.
  • Senovėje europiečiai kavą vadino arabišku vynu.
  • Juodųjų sezamo sėklų aliejus rastas senovės Egipto faraono Tutanchamono kapavietėje.
  • Citrinų tėvynė – Azija. Manoma, kad jos kilusios iš Indijos, Mianmaro ir Kinijos.