Laimingi santykiai neatsiranda lyg iš niekur nieko. Jie anaiptol nėra atsitiktinumas. T. y. dviejų, emociškai sveikų partnerių įsipareigojimas būti pačiais geriausiais vienas kitam partneriais. Stiprios poros turi bendrų įpročių, kurie padeda puoselėti santykius, nepriklausomai nuo to, kiek metų būtų prabėgę nuo pažinties.

 

10 laimingų porų įpročių:

 

pora

  • Jie visada pabučiuoja savo partnerį pasisveikindami ir atsisveikindami. Šis gestas padeda neprarasti tarpusavio ryšio bent du kartus per dieną. Ilgainiui santykiuose sumažėja bučinių, apsikabinimų ir flirto, todėl žmonės pradeda jausti nusivylimą santykiais. Įdėjus šiek tiek pastangų santykiai vėl gali tapti tokie patys jaudinantys kaip santykių pradžioje.
 
  • Jie negaili komplimentų. Visiems žmonėms reikia komplimentų, ypač iš mylimo žmogaus lūpų. Gerų žodžių per daug nebūna, nesvarbu, ar jūs kartu 5 ar 50 metų. Nuotaiką praskaidrina ir paprasti pagyrimai: „Tu šiandien taip gražiai atrodai“ arba „Aš taip didžiuojuosi tavimi, kad davei tokį gerą patarimą mūsų sūnui“.
 
  • Jų nuomonės ne visada sutampa, bet konfliktus jie sprendžia protingai. Normalu, kad poros kartais pykstasi. Svarbiausia, kaip jos tuos konfliktus sprendžia ar moka ieškoti kompromisų. Konfliktines situacijas galima išmokti spręsti be pykčio, be keiksmų, be prasivardžiavimo ir pagiežos.
 
  • Jie kreipia dėmesį į tai, kas jų partneriuose patinka, o ne į tai, kas nepatinka. JAV Gottmano institute atlikti tyrimai rodo, kad dėmesio koncentravimas į teigiamus dalykus padeda kurti šiltesnius, draugiškesnius santykius ir net padeda labiau pamėgti partnerį. Tai nereiškia, kad problemas reikia praleisti pro pirštus. Tačiau truputėlis humoro jausmo, sprendžiant problemas, dar niekam nepakenkė. Tai būtina sveikų santykių sąlyga.
 
  • Jie rodo vienas kitam švelnius jausmus, kartais net viešose vietose. Tai nereiškia, kad reikia labai aktyviai demonstruoti savo meilę. Tačiau net viešose vietose galima parodyti savo meilę: pavyzdžiui, apkabinti, laukiant eilėje prie kasų, arba meiliai prisiglausti prie mylimojo peties kino teatre ar vakarieniaujant restorane su draugais.
 
  • Jie nesitiki, kad partneris mokys skaityti mintis: jeigu ko nors reikia, jie tiesiai šviesiai paprašo. Laimingiausios poros prašo, jeigu, ko nors reikia, ir girdi kitų prašymus. Jie nesitiki, kad antroji pusė turės antgamtiškų savybių ir patys susipras, ko jie norėtų.
 
  • Jie randa laiko pabūti dviese ir skiria vienas kitam pirmenybę. Ilgalaikiuose santykiuose romantikai reikia skirti daugiau laiko nei pažinties pradžioje. Reikia išmokti vėl pradėti rodyti dėmesį vienas kitam, skirti bendravimui ir laikui dviese pirmenybę.
 
  • Jie dažnai kartu juokiasi. Humoro jausmas ir juokas – laimingų santykių paslaptis. Kai pora pradeda kalbėti tik apie buitines problemas, jų santykiai praranda džiaugsmą ir žavesį.
 
  • Jie aptaria savo finansinę situaciją. Finansiniai nesutarimai yra viena dažniausių skyrybų priežasčių. Daug porų vengia kalbėti apie pinigus, kol situacija netampa tokia bloga, kad daugiau nebegalima ignoruoti. Tačiau pakalbėti apie tai, kaip pagerinti finansinę situaciją ir kaip paskirstyti pinigus verta, jei norite išsaugoti gražius ir laimingus santykius.
 
  • Nepaisant visų skirtumų, jie myli ir rūpinasi vienas kitu. Nepaisant to, kad jie turi daug skirtumų ir dažnai galvoja skirtingai, jie visada palaiko vienas kitą.