Testamentą palieka ir paskutinę valią išreiškia žmonės, nepriklausomai nuo to, ar jie turtingi, ar nelabai. Bent kažką po savęs palikti turi ir nori praktiškai kiekvienas. Dažniausiai testamentu paliekamas turtas vaikams ir artimiems giminaičiams. Ypač turtingi asmenys dalį lėšų paprastai skiria prasmingai veiklai: moksliniams tyrimams ar labdaros organizacijoms. Tačiau kai kurie žmonės testamentą sudaro tokį, kad galima tik skėsčioti rankomis iš nuostabos ir sumišimo. Kas žino, ką jie tuomet galvojo!

 

testamentai

10 keisčiausių testamentų ir paskutinių norų:

 
  • Vienas garsiausių visų laikų iliuzionistų Harry‘is Houdini‘is mirė 1926 metais per Heloviną. Vyras pažadėjo savo žmonai, Bess, kad jis susisieks su ja po mirties, panaudodamas iš anksto suplanuotą dešimties skaitmenų slaptą žinutę, kurią žinos tik ji. Jis išreiškė paskutinę valią, kad per kiekvienas jo mirties metines būtų surengiamas seansas.
 
  • Amerikiečių televizijos scenarijų autorius (žymiausias: „Žvaigždžių kelas) ir prodiuseris Gene‘is Roddenberry‘is testamente išreiškė paskutinę valią, kad jo pelenai būtų išbarstytų kosminis palydovas, skriejantis aplink Žemę. Taip ir buvo padaryta 1997 metais.
 
  • Kanadiečių teisininkas Charlesas Vance‘as Milleris mirė 1926 metais ir paliko testamentą, kurį rašydamas neprarado gero humoro jausmo. Jis testamentu paliko didelę sumą pinigų bet kuriai moteriai, kuri pagimdys daugiau palikuonių per dešimt metų po jo mirties. Paveldėjimą gavo 4 moterys, susilaukusios 9 vaikų, iš kurių kiekviena gavo po 125 tūkst. JAV dolerių (apie 106 tūkst. eurų).
 
  • Ekscentriška amerikiečių verslininkė Leona Helmsey, pravardžiuojama „bjauriąja karaliene“, paskutiniaisiais savo gyvenimo metais labdarai paaukojo 35 milijonus dolerių, tačiau tai nublanko po to, kai dar 12 milijonų dolerių moteris paliko testamentu savo augintiniui – maltos bišonui. Vėliau šią sumą teisėjas sumažino 2 milijonais dolerių.
 
  • Amerikiečių automobilių alyvos korporacijos „Quaker State“ paveldėtoja Eleonor Ritchey paliko 14 milijonų dolerių 150 benamių šunų. Kai nugaišo paskutinis keturkojis, likę pinigai testamentu atiteko Auburno universiteto tyrimų fondui šunų ligų tyrimams.
 
  • Kalifornijoje gyvenęs rančos savininkas, Thomasas Swehbridge‘as, visą turtą (29 tūkst. akcijų vietinėje elektros bendrovėje) paliko savo dviem šunims. Šunys reguliariai turėdavo lankytis akcininkų susirinkimuose.
 
  • Viena turtingiausių Azijos moterų, Nina Wang, visą 12,8 milijonų JAV dolerių turtą atidavė labdaros organizacijai, kurią ji kartu su buvusiu vyru, kuris buvo pagrobtas, įkūrė 1988 metais. Tokį testamentą norėjo užprotestuoti ir pradėjo ilgą teismų procesas paskutinis turtuolės mylimasis, Tony Chanas. Tačiau teisme buvo įrodyta, kad meilužis buvo apsimetėlis ir siekė naudos tik sau, todėl negavo nė cento.
 
  • Britų dainininkė Dusty Springfield, išgarsėjusi su tokiais hitais kaip „I Will Follow Him“ pirmenybinę teisę savo testamente skyrė katei. Instrukcijose nurodoma, kad katė privalo būti šeriama importiniu kūdikių maisteliu ir dažnai klausytis Dusty dainų. Be to, dainininkė suorganizavo katės „vestuves“ su naujausio asmens sargybinio kate.
 
  • Paveldėtoja ir buvusio JAV prezidento, amerikiečių tabako bendrovės ir Šiaurės Karolinos universiteto Jamesp Buchanano duktė, Doris Duke, sakoma niekada nebuvo nufotografuota besišypsanti nuo vaikystės iki mirties. Ši moteris 100 milijonų JAV dolerių paliko savo šunims. Tačiau 2004 metais po 20 tūkst. dolerių iš palikimo teismo sprendimu gavo moters augintinių prižiūrėtojai.
 
  • Komiksų „Kapitonas Amerika“ ir „Geležinis žmogus“ kūrėjas, Markas Gruenwaldas, išreiškė paskutinę valią, pagal kurią jo pelenai turėjo būti sumaišyti su rašalu, naudojamu komiksų knygelėms spausdinti.