Gruzija yra išsidėsčiusi kryžkelėje tarp Europos ir Azijos ir joje yra, regis, visko, ko reikėtų puikiausioms atostogoms: snieguotų viršukalnių ir smėlėtų paplūdimių, vynuogynų, besidriekiančių per visą šalį ir seniausius laikus menančių vienuolynų, saugomų kaip „UNESCO“ kultūros paveldas. Gruzija, kaip ir Lietuva, šiais metais mini valstybės atkūrimo šimtmetį. Ar dar reikia priežasčių, kodėl verta pamatyti šį Eurazijos perlą?

 

gruzija

10 įdomių faktų apie Gruziją:

 
  • Tikrasis Gruzijos pavadinimas yra kitoks. Gruzijos prezidentas Giorgijus Margvelašvilis yra išreiškęs norą, kad lietuviai Gruziją vadintų arba europietiškai – Georgija, arba gruziniškai –Sakartvela. Iš kur kilo Gruzijos pavadinimas nėra tiksliai žinoma, bet, pagal populiarią teoriją, aiškinama, kad Viduramžiuose šį kraštą taip pavadino kryžiuočiai, nes čia buvo labai garbinamas šv. Jurgis (angl. St. George).
 
  • Gruzinai iš tikrųjų labai myli šv. Jurgį. Gruzijos sostinės, Tbilisio, centrinėje aikštėje galima išvysti skulptūrą, vaizduojančią šventąjį, kertantį galvą drakonui.
 
  • Gruzija yra viena iš aukščiausiai įsikūrusių šalių pagal jūros lygį Europoje. Gruzija turistus žavi nuostabiu peizažu, jėgas grąžinančiu kalnų oru ir kalnais, kurie tinkami ne tik kopti, bet ir slidinėti. Gruzinų kalnų kurortai nenusileidžia kokybe ir snieguotomis viršukalnėmis Alpėms, bet yra kur kas pigesni.
 
  • Gana mažos kainos. Remiantis didžiausios pasaulyje miestų ir valstybių duomenų bazės „Numbeo“ duomenimis Gruzija yra septinta pagal pigumą valstybė pasaulyje, todėl čia keliauti gali net tie, kurie kelionėms turi ribotą biudžetą.
 
  • Gausu stalinistinės atributikos. Sovietų Sąjungą valdant J. Stalinui (1878 – 1953) šalis kentėjo nuo represijų, bado ir žiaurių sąlygų nežmoniškose koncentracijos stovyklose. Nepaisant to, J. Stalinas vis dar turi pakankamai gerbėjų, ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių, savo gimtojoje šalyje (laimei, dauguma šiuolaikinių žmonių dabar jį vertina kaip tironą – koks jis ir buvo). Vietiniuose turguose galima įsigyti J. Staliną vaizduojančių paveikslų ir kitos atributikos, tik klausimas, ar kam dabar to reikia?
 
  • Gruzijoje yra vienas seniausių Europoje miestų. Tai antrasis pagal dydį Gruzijos miestas Kutaisis, buvusi Kolchidės karalystės sostinė, senovinis pietų Kaukazo regionas, stūksantis nuo beveik dviejų tūkstančių metų prieš Kristų. Laiko nugludintame mieste vyko daug istoriškai svarbių konfliktų tarp gruzinų karalių, rusų ir Osmanų imperijos, Sovietų Sąjungoje tai buvo pramoninis centras. Istoriniame tautos muziejuje istorija pasakojama labai išsamiai ir čia saugoma per 16 tūkst. Gruzijos istorijos ir kultūros artefaktų.
 
  • Patogu nuvykti. Lietuviams, norintiems vykti į Gruziją, vizų nereikia. Galima skristi tiesiogiai iš Lietuvos (skrydis: Vilnius – Kutaisis) arba su persėdimu Rygoje ar Kijeve.
 
  • Tbilisis ideali vieta atostogoms mieste. Turistus žavi moderno (art nouveau) stiliaus architektūra, triukšmingi barai ir prabangūs restoranėliai, viliojantys paskanauti vietinių delikatesų. Vien ko vertas senamiestis su vingiuotomis siauromis gatvelėmis. Tai miestas vis dar nepraradęs autentiškumo, turistų srautai čia nėra tokie milžiniški kaip Romoje ar Paryžiuje, vien todėl verta jame apsilankyti. Muzikos mėgėjams bus įdomu žinoti, kad Tbilisyje užaugo visame pasaulyje populiari dainų atlikėja Katie Melua.
 
  • Legendinis gruzinų vaišingumas. Pasakojimų apie lūžtančius nuo tradicinių patiekalų stalus, geraširdžių gruzinų linksmą būdą ir humoro jausmą teko girdėti tikriausiai visiems. Tuo įsitikina beveik visi, apsilankę šioje kalnų valstybėje.
 
  • Galima pasigrožėti futuristine architektūra. Kad laikas Gruzijoje nėra sustojęs supranti, žvelgdamas į futuristinio stiliaus statinius šioje šalyje. Viena lankomiausių turistų vietų Tbilisyje – į kosminį objektą panašus gruzinų parlamento pastatas.