Sparčiai senstanti Europa, kurioje pensininkų skaičius greitai lenks dirbančiųjų, lemia tai, kas vis dažniau kalbama visą gyvenimą ištikimai dirbusių žmonių gerovę, teises ir būtinybę, kad jie jaustųsi laimingi.

 

"Nydrelandai"

Remiantis pasaulio pensijų statistika, geriausiai pensininkams gyventi Nyderlanduose, po to Danijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Japonijoje, JAV bei Austrijoje. Taip yra ne tik dėl šiose šalyse mokamų pensijų dydžio, bet ir dėl santykinai nedidelių sveikatos priežiūros ir gydymo išlaidų, galimybių dirbti net ir sulaukus garbaus amžiaus, tobulėti ir gyventi visomis prasmėmis pilnavertį gyvenimą.

 

Blogiausia pensininkų padėtis pasaulyje yra Indijoje, Indonezijoje, Malaizijoje bei kitose trečiojo pasaulio šalyse.

 

Neretai žmonės, belaukdami pensijos, pasvajoja, kur labiausiai norėtų gyventi, išėję į užtarnautą poilsį. Kur yra geriausios sąlygos džiaugtis gyvenimo saulėlydžiu? Ko gero, tokia gyvenamoji vieta turėtų pirmiausiai būti įperkama, labai svarbu, kad būtų gera sveikatos priežiūros ir gydymo sistema, vyresnio amžiaus žmonėms skirtų pramogų, būtų malonus klimatas, geras oras, nemažai saulės šviesos, mažas nusikalstamumas, ramūs ir sugyvenami kaimynai.

 
  • JAV piliečiai dažniausiai išėję į pensiją svajoja apsigyventi Floridoje, tačiau pastebima tendencija, kad vis daugiau jų nusprendžia šį savo gyvenimo laikotarpį praleisti kitose užsienio valstybėse, kur mažesnės gyvenimo kainos, vaizdingas kraštovaizdis ir įdomi kultūra. Pasaulis tampa vis labiau kosmopolitiškas. Net ir vyresnio amžiaus žmonės nebe taip prisiriša prie savo namų ir gimtųjų vietų. Įdomu, kad vis daugiau amerikiečių išėję į pensiją renkasi gyventi Ekvadorą.
 
  • Malta – viena mažiausių valstybių pasaulyje ir viena tankiausiai apgyvendintų šalių Žemėje. Čia šviečia daugiau nei 3100 valandų per metus, vidutinė metų temperatūra – 19 °C, oficialios maltiečių ir anglų kalbos. Dėl šios priežasties į šią salą mėgsta persikelti britai, sulaukę pensinio amžiaus.
 
  • Portugalija – valstybė, užimanti ketvirtadalį Pirėnų arba Iberijos pusiasalio, garsėja turtinga istorija, gera sveikatos priežiūros sistema ir nuostabiomis oro sąlygomis. Palyginus su Vakarų Europos šalimis, Portugalijoje gyventi yra pigiau. Pavyzdžiui, čia galima įsigyti nekilnojamą turtą pigiau nei kur nors Prancūzijoje. Be to, šioje šalyje gyvena didelė emigrantų bendruomenė, todėl lengviau pritapti nei tose šalyse, kur didžiąją dalį gyventojų sudaro vietiniai.
 
  • Tarp Karibų jūros ir Atlanto vandenyne plytinti nedidelė Barbadoso sala – valstybė – tikras atostogų perlas, kuris ypač patiktų vyresnio amžiaus žmonėms. Regis, čia yra viskas, ko reikia: saulė, šilta jūra ir draugiški žmonės. Valstybinė Barbadoso kalba – anglų. Sveikatos priežiūra yra praktiškai nemokama, gana nedideli nuosavybės mokesčiai, vidutinė lauko temperatūra – 26 °C.
 
  • Šveicarija yra šalis, kurioje pensinio amžiaus asmenys gali jaustis vieni saugiausių dėl stiprios ekonomikos ir bankų sistemos. Valstybės gyventojai gali bet kuriuo gyvenimo etapu išlaikyti aukštą materialinės gerovės lygį. To šveicarams padėjo pasiekti didelės pajamos vienam gyventojui, universali sveikatos priežiūros sistema ir privalomų pensijų sistema.
 
  • Norvegija dėl stiprios ekonomikos ir geros sveikatos priežiūros sistemos taip pat tampa pensininkų svajonių šalimi. Ir nors šioje šalyje gyventojų pečius slegia labai dideli mokesčiai, ji vis tiek patenka į labiausiai savo gyventojus materialiai aprūpinančių valstybių aukščiausias vietas.
 
  • Australijoje pensijų kaupimo sistema skaidoma į privalomą ir savanorišką, taip užtikrindama visiškai į užtarnautą poilsį išėjusių žmonių finansinį saugumą. Nedarbo lygis koalų ir kengūrų šalyje – tik 5 %. Didelės pajamos, maža infliacija ir valstybės skola daro šią valstybę – žemyną patraukliu daugeliui.
 
  • Islandijos, mažos valstybės fenomenas, gali būti palyginamas su Nyderlandais.  Europos šiaurėje plytinti sala pasižymi stipria ir stabilia ekonomika. Valstybė žavi unikaliu gamtovaizdžiu, ramybe, finansiniu saugumu bei gera medicinos sistema. Be to, šioje šalyje daugelis vyresnio amžiaus žmonių vis dar dirba arba kitaip realizuoja save.
 
  • Švedija yra viena iš keturių Šiaurės šalių, kurios patenka į 10 geriausių šalių pasenti sąrašą (kitos yra Norvegija, Islandija ir Danija). Švedija yra patraukli dėl geros gyvenimo kokybės bei natūralios aplinkos. Nors Skandinavijos šalyse yra vieni didžiausių pasaulyje mokesčiai, tačiau ten ir žmonių pajamos yra kur kas didesnės.
 
  • Austrija – dar viena pensininkams patraukli šalis, kurios medicinos sistema yra viena iš labiausiai vertinamų visame pasaulyje. Šios valstybės sostinė Viena išsiskiria įspūdinga architektūra, čia vyksta daug renginių, skirtų ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms.