Visi, kurie pasirenka šalinti kūno plaukus, turi vienokią ar kitokią priežastį, kodėl taip daro. Tačiau, nesvarbu, kaip seniai tai darote, vis dar galite daryti keletą esminių klaidų, kurios neleidžia džiaugtis lygia, švelnia ir be jokių sudirginimų ir pažeidimų oda. Šie patarimai padės išvengti tokių klaidų!

 

depiliacija

10 didžiausių kūno plaukų šalinimo klaidų:

 
  • Nešveičiama oda. Nesvarbu, kokį plaukų šalinimo metodą pasirinksite, šveitimas padės pasiekti geriausių rezultatų ir išvengti įaugusių plaukelių. Jų gali padėti išvengti po depiliacijos naudojamas kūno losjonas su alfahidroksi rūgštimis. Pastarąjį galima naudoti, likus 2 – 3 dienoms iki depiliacijos.
 
  • Veido raumenų įtempimas, pešiojant nepageidaujamus plaukelius pincetus. Pešiodami plaukelius žmonės neretai įtempia odą, nes taip mažiau skauda. Tačiau įtempus odą, pakėlus antakį, iškraipoma jų forma ir antakiai nebebūna simetriški. Reikėtų stengtis kuo labiau atpalaiduoti veidą ir depiliuojamas vietas patrinti ledo kubeliu, kuris šiek tiek padės sumažinti skausmą.
 
  • Kūno plaukų šalinimas rytais. Kūno plaukų skutimas rytais gal ir padeda sutaupyti laiko, tačiau labai glotnios ir lygios odos nereikėtų tikėtis. Miegant kojos šiek tiek patinsta, todėl pasislepia dalis plaukelių. Skusti odą rekomenduojama vakare, nes tada rezultatas bus labiau tenkinantis.
 
  • Depiliacija atliekama karštoje vonioje. Pagulėjus šiltoje vonioje, kojos šiek tiek patinsta, todėl geriau jų nesiskusti ten. Be to, depiliacija sumažina malonumą gulėti vonioje. Jeigu vis dėlto norite skustis kojas vonioje, padarykite tai iš karto, kai ateinate į vonią. Laukiant ilgiau nei 10 minučių, kojos per daug išmirksta vonioje, todėl nuskutus tampa ne lygios, o labiau dygios.
 
  • Skutimas su atbukusiu peiliuku. Daug žmonių pakartotinai naudoja tą patį skutimosi peiliuką kelias dienas, savaites, mėnesius. Tačiau norint nusiskusti iš tikrųjų švariai, reikia naudoti naują skutimosi peiliuką. Skutimosi peiliukai yra vienkartiniai (daugiausiai juos galima naudoti 4 kartus). Su nauju peiliuku ne tik pavyks nusiskusti arčiau odos, bet ir išvengti raudonų bėrimų, kurie neretai vargina po skutimosi.
 
  • Nenaudojimas skutimosi putų. Skutimosi putos apsaugo odą nuo sudirginimo skutantis peiliuku ir net padeda lengviau pašalinti plaukelius prie pat odos. Skutimosi putas reikėtų tepti prieš plaukų augimo kryptį, kai plaukeliai šiek tiek pasišiauštų ir juos pašalinti būtų lengviau.
 
  • Pernelyg įjautrintos ir lengvai pažeidžiamos odos depiliacija. Izotretinoinas ir retinoliai veikia tik, jei naudojami reguliariai, bet tuo metu, kai naudojamos šios odos priežiūros ir gydymo priemonės, nerekomenduojama atlikti depiliacijos vašku. Priemones su šiomis medžiagomis reikėtų nustoti vartoti, likus bent savaitei iki depiliacijos vašku, nes vartojant šiuos preparatus oda tampa labai jautri ir plona, todėl rizikuojama nuplėšti kartu su plaukais ir odą.
 
  • Per dažnai atliekama depiliacija vašku. Gali kilti pagunda pradėti apsilankyti grožio salone dėl pakartotinos depiliacijos procedūros arba nusiskusti kojas, maudantis duše, vos pajutus duriančius plaukelius, tačiau to nereikėtų skubėti daryti. Depiliaciją vašku galima atlikti tik kartą kas keturias savaites, kai plaukai jau yra šiek tiek paaugę, kad juos galima sugriebti iš išrauti. Plaukeliai bikinio srityje ir ant kojų turėtų būti maždaug 0,6 cm ilgio, kad būtų galima atlikti depiliaciją.
 
  • Netinkam plaukų šalinimo vašku technika. Grožio salone plaukų šalinimo procedūra atrodo paprasta: ant odos užtepamas vaškas, uždengiamas tam tikra medžiaga ir staigiu judesiu nuplėšiamas. Atliekant depiliaciją vašku namuose svarbu prisiminti vieną dalyką: nuplėšti vaško juosteles reikia priešinga kryptimi negu jos buvo klijuojamos, kitu atveju gresia odos pažeidimai.
 
  • Plaukų šalinimas vašku netinkamą mėnesio dieną. Depiliacijai netinkamiausias laikas yra per mėnesines, nes tuomet moters organizmas jautriau reaguoja į skausmą. Dėl hormonų svyravimo, gausaus kraujavimo ir pratekėjimų rizikos beveik visos moterys jaučia diskomfortą prieš, per ir po menstruacijų, todėl geriausias laikas šalinti kūno plaukus – ciklo vidurys, maždaug tada, kai įvyksta ovuliacija.