Tikriausiai visi sutiks, kad net patys išmintingiausi patarimai iš artimųjų ir draugų nėra tokie veiksmingi kaip asmeninė gyvenimo patirtis.

 

"santykiai"

Kad ir kiek skaitytumėte apie meilę, kad ir pas kokį išminčių klaustumėte patarimo, vis tiek yra ir bus dalykų, kuriuos galima išmokti tik per asmeninę patirtį.

 

Net tai, kas yra meilė galima atsakyti tik iš savo patirties. Apie meilę žinome tik tiek, kad ji nutinka. Tačiau ji nutinka pačiose įvairiausiose aplinkose, tarp visiškai skirtingų žmonių, skirtinguose gyvenimo etapuose ir skirtingais būdais.

 

Kai kurias pamokas galima išmokti tik iš asmeninės patirties. Paprasčiausiai dėlto, kad nėra dviejų žmonių ir dviejų situacijų identiškų.

 

10 dalykų, kurių išmoko gyvenimiška patirtis apie meilę:

 
  • Padeda sužinoti, koks jūsų meilės tipas. Žmogaus protas, siela, jausmai susideda iš daugybės sluoksnių, iš kurių dalis yra akivaizdūs, o kiti slypi kažkur giliai pasąmonėje. Tai paaiškina, kodėl kartais žmonės įsimyli tuos, apie kuriuos anksčiau net nebūtų pagalvoję kaip apie savo tipą. Kartais žmogus galvoja, kad žino, kokie asmenys juos traukia ir kokie galėtų tapti jų partneriais, tačiau meilė ir gyvenimiška patirtis parodo, žmogaus širdis renkasi visiškai kitokiais metodais.
 
  • Faktas, kad mylėti nėra lengva. Tik romantiniuose filmuose pagrindiniai veikėjai į meilę žiūri pro rožinius akinius. Iš tikrųjų įsimylėjimas neatsiejamas nuo pasiaukojimo ir kompromisų ieškojimo. To išmokti galima tik per asmeninę patirtį. Kita vertus, jeigu tai daryti yra labai sunku, galbūt reikėtų susimąstyti, kad galbūt iš tiesų ne taip ir norite būti su šiuo žmogumi?
 
  • Meilė padeda geriau pažinti tikrąjį save. Įsimylėjęs žmogus pasikeičia ir gali pradėti elgtis, mąstyti kitaip nei anksčiau. Žmogus patiria naujus jausmus, apie kuriuos nė neįtarė: pavydą, priklausomybę, pyktį, užuojautą, empatiją, baimę. Emocinė būklė tampa labai pažeidžiama ir tik ilgainiui žmogus išmoksta pažinti naująjį save.
 
  • Padeda suprasti, kas yra tas vienintelis. Kaip žinoti, kad aplankė tikroji meilė? Tiesiog, kai ji ateina, tokių abejonių nebelieka. Jeigu kyla klausimų, tai greičiausiai ne meilė. Nėra vieno atsakymo, kas konkrečiai yra meilė. Nėra būdo nustatyti savo įsimylėjimo laipsnį. Vienintelis būdas sužinoti, kad sutikote tą vienintelį, yra tada, kai asmeninė patirtis neleidžia tuo suabejoti.
 
  • Padeda suprasti, kad nėra nieko svarbiau už meilę. Įsimylėjus pasikeičia požiūris į daugelį dalykų. Tai, kas atrodė be galo svarbu anksčiau (įvykiai, susitikimai, pramogos ir pan.), staiga nebetenka prasmės.
 
  • Meilė yra viskas, ko reikia. Na, gal ir ne visai taip. Tačiau įsimylėjus pasikeičia mąstymas. Ankstesni planai, karjeros siekimas, pinigai ir kiti pasiekimai atrodo apgailėtini ir vaikiški. Nesinori nieko kito, tik leisti laiką kartu su vyru arba moterimi, kuri apvertė jūsų gyvenimą aukštyn kojomis. Kai myli nereikia nei brangių dovanų ir kitų romantiškų gestų ar didelių įsipareigojimų. Tik įsimylėjus suprantama, kad kur kas romantiškiau gėlės stiebelis apvyniotas aplink pirštą lyg žiedas, ar net gėrimo dėmė, kuri primena paskutinį pasimatymą, o ne juvelyriniai dirbiniai ir kitos brangios dovanos. Tai dar vienas dalykas, ko išmoko įsimylėjimo patirtis.
 
  • Dėl meilės reikia atsisakyti savo išdidumo ir puikybės. Meilė su puikybe nedera. Įsimylėjus svarbiausiu dalyku tampa, kaip pradžiuginti savo troškimų objektą.
 
  • Visada reikia tikėtis netikėtų dalykų. Meilė neklausia, ar jai laikas ateiti. Ji gali ateiti pačiu netinkamiausiu metu. Ji nemėgsta kliūčių ir nustatytų ribų. Todėl reikėtų būti pasiruošusiems netikėtiems dalykams. Net ir labiausiai disciplinuotas, save kontroliuojantis žmogus gali įsimylėti bet kuriuo metu, bet kokioje vietoje tokį asmenį, apie kurį anksčiau net nebūtų pagalvojęs.
 
  • Meilė keičia požiūrį. Galbūt anksčiau nervino, kad kiti žmonės kalbėdavo pilna burna arba miegodami pernelyg garsiai kvėpuodavo, arba užduodavo kvailus klausimus. Staiga įsimylėjus visa tai pasidaro nebesvarbu. Tai, kas anksčiau nervino, staiga gali pasirodyti visai miela.
 
  • Meilė – tai geriausias vaistas nuo visų ligų. Tik asmeninė patirtis gali parodyti, kad nesvarbu, kokia bloga diena buvo ir ką teko išgyventi, vienas mylimojo žodis ir šypsena, gali grąžinti gyvenimo džiaugsmą.