Gyventi reikia dabartyje. Atrodo, kad tai turėtų būti taip paprasta, tačiau kai kuriems žmonėms tai kelia daug sunkumų. Vertinti praeitį, nejaučiant skaudulių, žiūrėti į ateitį, neturint didelių vilčių ne visiems pavyksta natūraliai ir be pastangų. Tačiau optimistiško požiūrio į gyvenimą vakar, šiandien ir rytoj galima išmokti.

 

"gyvenimas"

10 dalykų, kurių žmonės dažniausiai gailisi po dešimties metų:

 
  • Sprendimas būti tokiu, kokiu iš tikrųjų nesate. Kiekvienas žmogus turi teisę būti toks, koks jis yra. Jis gali klysti, mylėti ir augti visomis prasmėmis. Kartais gali kamuoti mintys, kad neatitinkate kažkokių standartų, užkeliate kartelę per aukštai. Tačiau kokiais matais gali būti išmatuojamas žmogus, kaip mąstanti ir galinti mylėti būtybė? Nė vienas žmogus iš prigimties nėra tobulas, tad jos siekti yra beprotybė. Nebijokite parodyti savo tikrojo veido. Nebijokite būti savimi, o ne slėpkitės po tūkstančiais kaukių.
 
  • Leisti kitiems spręsti, kalbėti, veikti už jus. Visada priimkite kitų patarimus, bet nepamirškite, kad galvoti ir priimti sprendimus, reikės jums. Kiekvienas žmogus turi unikalią savo gyvenimo patirtį, todėl tik jis pats gali žinoti, kokie sprendimai jam labiausiai tinka. Kadangi kartais patiems sunku pamatyti situaciją iš šalies, todėl nereikėtų atmesti protingų patarimų ir juos atidžiai apsvarstyti. Viskas jūsų rankose!
 
  • Būti apatiškiems arba abejingiems. Reikėtų stengtis išlikti kuo labiau sąmoningiems. Apsižvalgę aplink, ko gero, pamatysite labai nedaug, tačiau nepraraskite suvokimo, kiek dar mažai apie šį pasaulį žinote. Sąmoningumas turėtų skatinti būti kūrybingesniems, produktyvesniems ir mokėti išmintingai pasinaudoti surinkta informacija.
 
  • Bendrauti su negatyviais asmenimis. Neleiskite, kad jūsų negatyvumas gadintų kitiems žmonės gyvenimą. Patys taip pat venkite būti su tokiais žmonėmis, su kuriais bendraudami pasijustumėte nelaimingi, nuskriausti ir viskuo nepatenkinti. Jeigu jūsų gyvenime yra žmonių, kuriems nejaučiate abipusės pagarbos, tai galbūt laikas paklausti, kodėl vis dar esate su jais. Žmonės, kurie yra šalia, turėtų padėti augti ir siekti naujų dalykų. Jeigu aplinkiniai niekuo nesidomi, tingi išbandyti įvairius dalykus, tokia nuotaika jie gali „užkrėsti“ ir kitus.
 
  • Vengti asmeninio tobulėjimo. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, asmeninį tobulėjimą gali stabdyti šiuo metu labai populiarių savipagalbos knygų autoriai ir sveikos gyvensenos guru. Žmonės gali pradėti laukti, kol visata viską atneš ant lėkštutės ir jiems tereikės tik panorėti. Asmeninis tobulėjimas – tai ilgas ir sunkus darbas, tačiau jo vaisiai labai saldūs.
 
  • Per anksti pasiduoti. Niekada nenuleiskite rankų ir bandykite tikslą pasiekti tie kartų, kiek reikės. Žinoma, tai nereiškia, kad nereikia ieškoti kompromisų arba nedaryti pertraukos. Visa tai daryti tikrai reikia ir rekomenduojama. Tikslų reikia siekti sistemingai. Kartais skirti laiko atsipalaidavimui ir paskui vėl, su naujomis jėgomis, kibti į jau pradėtus darbus.
 
  • Slėpti savo tikruosius jausmus. Kiekvieno žmogaus supratimas apie tai, kas teisinga, yra unikalus ir remiasi nepakartojama vieno žmogaus patirtimi. Todėl nereikėtų slėpti savo minčių nuo kitų, reikėtų jomis dalytis su kitais ir nebijoti jų išreikšti garsiai. Kalbant nuoširdžiai užkertamas kelias melui, nyksta oficialaus ir šalto bendravimo ribos.
 
  • Būti neryžtingiems. Giliai įkvėpti. Tada įkvėpti dar keletą kartų. Kur jūs dabar esate? Ką jūs dabar turėtumėte daryti? Tai ir darykite tai. Neleiskite užvaldyti baimėms savo minčių. Padarykite pertrauką ir apgalvokite, ko reikia, kad galėtumėte imtis veiksmų. Apgalvoti, ką galima pataisyti arba padaryti kitaip, kad pasiektumėte viską, kas geriausia.
 
  • Būti tingiems. Tingulys – rimta problema. Atsakykite nuoširdžiai: ar turite rimtą priežastį tingėti? Jeigu tai skaitydami nusišypsojote ir sudvejojote, tai reiškia, kad tokios priežasties nėra. Taigi, kodėl viską atidėliojate? Jūsų sąžiningi atsakymai padės sužinoti tikruosius jūsų pasąmonės tikslus. Būtų idealu užsirašyti juos ant popieriaus lapo. Nesmerkti savęs dėlto, kad į šalį trumpam atidėjote pareigas. Tai gali dar labiau pabloginti situaciją ir paskatins iššvaistyti daugiau energijos, kurią vėliau būtų galima panaudoti prasmingesniems dalykams.
 
  • Visada eiti lengviausiu keliu. Tai nereiškia, kad rožėmis klotą reikia iškeisti į žvyrkelį, kuriuo dar ir reikėtų eiti basomis. Gyvenime žmonės susiduria su aibe pasirinkimų, nors jie ne visada pasirenka tą, kuris būtų produktyviausias. Pavyzdžiui, pasisėdėjimą prie televizoriaus su draugais galima iškeisti į vakarienės gaminimą visiems kartu arba šokių arba sporto treniruotę pagal vaizdo įrašus. Nebijokite išbandyti naujų dalykų, praplėsti savo horizontą ir paįvairinti savo patirtį.