Norite sportuoti, bet nerandate laiko? Nuolat skundžiatės, kad para turi tik 24 valandas ir nieko nespėjate? Nors ir negyvename idealiame pasaulyje, kur laiko yra viskam, sportą galima suderinti su bet kokiu gyvenimo būdu. Viskas, ko reikia – tai geri norai!

 

sportas

10 būdų rasti laiko sportui:

 

  • Keliavimą iš darbo ir atgal paversti sporto treniruote. Į darbą, universitetą, mokyklą ir iš jos eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ar net bėgti. Jeigu kelionė yra labai ilga, rekomenduojama tiesiog išlipti 1 – 2 stotelėmis anksčiau ir likusį kelią įveikti pėsčiomis. Jeigu važiuojate automobiliu, pasistatykite transporto priemonę šiek tiek toliau nei įprastai ir daugiau paėjėkite.

 

  • Nusistatyti žadintuvą anksčiau. Rytą naudinga ir sveika pradėti nuo mankštos. Be abejo, dėl mankštos nereikėtų aukoti miego, bet galbūt išeitų nueiti miegoti 10 minučių anksčiau ir atsikelti 10 minučių anksčiau, kad galėtumėte padaryti elementarią mankštą. Geriausia prie atviro lango.

 

  • Daugiau pajudėti per pietų pertrauką. 60 minučių pertrauką išnaudoti ne tik valgymui ir pokalbiams su kolegomis, bet rasti laiko ir pasivaikščiojimui. Geriausia, žinoma, būtų pasivaikščioti gryname ore.

 

  • Daryti mankštos pertraukėles darbe. Atsisėsti ant pusiausvyros kamuolio ir rankose laikyti svarmenis. Padaryti 12 – 15 atsilenkimų, pasisukimų, pratimų pilvų presui ir nugarai stiprinti. Jei darbe tokio kamuolio nėra, galima atlikti keletą pratimų su kėde, pamankštinti kojas, stuburą, pečių juostą.

 

  • Pasivaikščiojimą, stumiant vaikų vežimėlį, paversti sportu. Šiais laikais galima įsigyti specialių vaikų vežimėlių, kurie leidžia tėvams bėgioti ir važinėti riedučiais, jį stumiant. Kai vaikai paauga ir tokio vežimėlio nebereikia, pasyviai taip pat nesėdėti ir žaisti kartu su jais.

 

  • Atlikti kelis veiksmus ant bėgimo takelio. Sporto klube galima sutaupyti 10 minučių: prieš lipant ant bėgimo takelio, pasiimti svarmenis. Einant energingu žingsniu daryti pratimus su svarmenimis pečių juostai ir rankų raumenims.

 

  • Skirti aktyvius pasimatymus. Pasimatymai turėtų būti tik aktyvūs: galima apsilankyti ledo arenoje, baseine, pabėgioti parke, žaisti aktyvius žaidimus. Su draugais taip pat nesėdėti baruose, bet eiti pašokti ir rinktis kitą aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Sveikatai ir kūno linijoms tikrai bus naudingiau!

 

  • Nestovėti pasyviai eilėse. Visi daug laiko praleidžiame, laukdami parduotuvių eilėse. Šį laiką išnaudokite prasmingai. Mažiausiai pastebimas pratimas, kurį įmanoma atlikti prie kasų – pasistiebimai ant kojų pirštų galų.

 

  • Namuose visada nesėdėti ant sofos. Žiūrėti mėgstamą serialą galima ir sportuojant: darant atsispaudimus, sukant lanką, darant pritūpimus ir įtūpstus, šokinėjant per virvutę, kilnoti svarmenis ir pan.

 

  • Lipti laiptais, o ne kilti liftu. Įpratus lipti laiptais, pasunkinkite šią užduotį: didinkite lipimo laiptais greitais. Skaičiuokite, kiek laiptelių galite užlipti, per minutę. Pabandykite lipti kas antrą laiptelį, jeigu esate tikri, kad tai saugu ir nesusižeisite.