Kas būtų, jeigu nekalbėtume metus? Kas nutiktų, jei Žemė nustotų suktis? Kai kurie klausimai yra tokie neįtikėtini, kad neleidžia mums užmigti naktį. Vis dėlto net ir į tokius keistus klausimus atsakymai yra rasti!

 

kasbutu

10 atsakymų, į klausimus: „Kas būtų, jeigu būtų“:

 
  • Kas būtų, jeigu nekalbėtume metus? Žmogus neprastų gebėjimo kalbėti, veido raumenys nesiatrofuotų, nes jie vis tiek būtų naudojami maistui kramtyti, valantis dantis ar išreiškiant emocijas. Iš pradžių vėl prakalbėti gali būti sunku ir neįprasta, bet praėjus šiek tiek laiko žmogus vėl galėtų pradėti normaliai kalbėti, kaip prieš eksperimentą, rašo brightside.me.
 
  • Kas būtų, jeigu metus nesipraustume? Mes tikrai dėlto nenumirtume, bet aplinkiniai tokiu eksperimentu tikrai neapsidžiaugtų. Būtų labai daug bakterijų ir negyvų odos ląstelių, kūnas pradėtų dvokti, pradėtų varginti aknė, bėrimai, grybeliniai odos susirgimai ir pleiskanos. Infekcijų rizika labai padidėtų, net dėl nedidelių žaizdelių. Net jei po metų nusipraustumėte, prireiktų kelių savaičių, kol oda atgautų normalią būklę.
 
  • Kas būtų, jeigu Žemė nustotų suktis? Žemė sukasi 1600 km per valandą greičiu, bet mes to nepastebime. Tačiau jeigu ji nustotų suktis, nutiktų didžiulė katastrofa. Pastatai, medžiai, automobiliai ir visi ant Žemės esantys objektai nuskrietų į rytų pusę, kiltų siaubingos vėtros. Cunamiai būtų aukštesni nei kalnai dėl sausumoje ir po vandeniu įsiveržiančių vulkanų ir naikintų viską, kas pasitaikytų jų kelyje. Žmonijai ateitų galas. Kitoje Žemės pusėje 6 mėnesius būtų visiška tamsa. Greičiausiai išgyvenusiųjų neliktų, bet, jeigu liktų, jie būtų priversti kas pusę metų kraustytis vis į kitą Žemės pusrutulį.
 
  • Kas būtų, jeigu „Google“ nustotų veikti 30 minučių? 2013 metų rugpjūtį „Google“ paieškos variklis nedirbo 5 minutes ir interneto srautas sumažėjo 40 %. Taigi, lengva įsivaizduoti, kad 30 min. pertrauka sukeltų daug problemų. „Google“ prarastų daug pinigų, kaip ir kitos kompanijos, kurios naudojasi „Google“ paslaugomis. Padaugėtų žinučių ir skambučių telefonu. Be to, tai teigiamai atsilieptų konkuruojančioms paieškoms sistemoms.
 
  • Kas būtų, jeigu visi gyventų iki 100 metų? Jeigu visi žmonės gyventų keliais dešimtmečiais ilgiau, būtų daugiau pagyvenusių žmonių ir mūsų visuomenė neišvengiamai pasikeistų. Pavyzdžiui, universitetai ir kolegijos būtų orientuoti ne tik į 18, bet ir į 80 metų asmenis. Daugiau žmonių gyventų užmiestyje. Būtų daugiau reklamų, skirtų vyresnio amžiaus žmonėms ir vartotojiškumo lygis padidėtų dar labiau. 85-erių metų žmonės mažiau suinteresuoti naujovėmis negu jauni. Nusikalstamumo lygis sumažėtų, nes seni žmonės rečiau įvykdo nusikaltimus. Vaikų auginimas neužimtų didžiosios žmonių gyvenimo dalies, todėl taptų svarbesni draugai.
 
  • Kas būtų, jeigu gertume gazuotus gaiviuosius gėrimus vietoj vandens? Įsivaizduokime, kad staiga visus gėrimus pakeistume limonadais. Iš pradžių rūgštys gazuotuose gėrimuose pradėtų ardyti dantų emalį ir kenksmingos bakterijos, gyvenančios apnašose, pradėtų maitintis cukrumi ir sukeltų dantų ėduonį. Vienoje kolos skardinėje yra apie 45 g cukraus ir ilgainiui jūsų smegenims jo reikėtų vis daugiau ir daugiau. Kiekvieną dieną gautume papildomai 5432 kalorijų, o tai lygu dviem didelėm picoms per dieną. Neišvengiamai nutuktume, atsirastų kepenų, širdies ir kraujagyslių sutrikimų.
 
  • Kas nutiktų mūsų kūnui, jei gyventume Marse? Gyventi Marse žmonių sveikatai nebūtų naudinga. Raudonųjų kraujo kūnelių kiekis organizme labai sumažėtų, nes dėl mažesnės gravitacijos susilpnėtų imuninė sistema. Dėl radiacijos rizika susirgti vėžiu padidėtų 10 %. Cheminės medžiagos Marso dirvožemyje ilgainiui susilpnintų skydliaukės funkciją ir padidintų kraujo spaudimą. Didelės šių chemikalų dozės gali sukelti plaučių pažeidimus.
 
  • Kas būtų, jeigu klonuotume save? Nepaisant to, ką rodo fantastiniai filmai, mūsų klonai neatrodytų visiškai taip, kaip mes. Nors mūsų išvaizda priklauso nuo genų, tačiau jai įtaką daro ir sąlygos gimdoje. Be to, klonas galėtų turėti visiškai kitokią asmenybę negu mes, nes turės skirtingų gyvenimo patirčių. Deja, bet klonas būtų blogos sveikatos. Klonuoti gyvūnai paprastai turėjo smegenų pažeidimų, širdies ir kepenų problemų ir blogą imuninę sistemą.
 
  • Kas būtų, jeigu žmonės galėtų judėti šviesos greičiu? Tokiam žmogui, kuris gali judėti šviesos greičiu, laikas turėtų bėgti nepakeliamai lėtai. Taip pat pasikeistų regėjimas: pasaulis atrodytų kaip ilgas, tamsus tunelis. Žvaigždės priešakyje atrodytų mėlynos, o užpakalyje – raudonos. Pasiekus tam tikrą greitį žmogus galėtų matyti tik tamsą, nes šviesos bangų ilgis būtų už matomumo ribų.
 
  • Kas būtų nutikę, jeigu dinozaurai nebūtų išnykę? Įsivaizduokime, kad prieš 65 milijonus metų į Žemę nebūtų atsitrenkęs meteoras ir nenužudęs dinozaurų. Tuomet jie būtų toliau gyvenę normalų gyvenimą ir žinduoliai nebūtų išsivystę daugiau negu iki graužikų. Kai dinozaurai išnyko, atsirado daugiau žinduolių, kurie įgijo dabartiniams gyvūnams būdingų bruožų. Vėliau išsivystė primatai ir po milijonų metų atsirado pirmieji žmonės. Taigi, jeigu katastrofa nebūtų nutikusi, žinduoliai nebūtų galėję pakovoti su dinozaurais ir žmonių Žemėje niekada nebūtų atsiradę.